Mazmākoņains
Rīga
-3°
Mazmākoņains
LV RU
Kultūra

"Autora balvu" saņems Uldis Bērziņš, Rihards Dubra, Kārlis Vērdiņš un Kristaps Pētersons

 
24.marts 2016  19:36

"Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības" (AKKA/LAA) padome jau trešo gadu izraudzījusies četrus autorus, kuriem pasniegs "Autora balvu", informēja AKKA/LAA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Kolmane.

Kārlis Vērdiņš ir viens no savas paaudzes spilgtākajiem dzejniekiem.

Kārlis Vērdiņš ir viens no savas paaudzes spilgtākajiem dzejniekiem.

Starp balvas saņēmējiem ir dzejnieks un tulkotājs Uldis Bērziņš par senislandiešu mitoloģisko un poētisko tekstu kopojuma "Eddas dziesmas" latviskojumu, komponists Rihards Dubra par Otro simfoniju, dzejnieks Kārlis Vērdiņš par dzejoļu krājumu "Pieaugušie" un komponists Kristaps Pētersons par simfoniju "Miegs".

"Autora balvu" piešķir biedrības AKKA/LAA pārstāvētam Latvijas autoram par darbu, kas publiskots iepriekšējo divu gadu laikā, no marta līdz februārim ieskaitot. Balva dibināta 2014.gadā ar mērķi uzturēt Latvijas kultūras radītāju savstarpējās koleģiālās solidaritātes garu, atzīmēt autoru izcilus sasniegumus, stiprināt intelektuālā darba veicēju pašapziņu un pievērst uzmanību autoru organizācijai, kas nodrošina autoru mantisko tiesību īstenošanu Latvijā.

Ar "Autora balvu" paši autori cildina kolēģu pārsteidzošus un stiprus darbus, kuri radoši iedvesmojuši vai provocējuši ar novatorismu un profesionalitāti.

Balvas pasniegs Autoru pusdienās 27.aprīlī. Laureāti saņems koktēlnieka Jāņa Straupes un metālmākslinieka Arvīda Endziņa metālā veidoto skulptūru - laivu vai augošu mēnesi, kurā sākas vai beidzas kāpnes. Tāpat laureāti saņems naudas balvu 1111 eiro apmērā, kas paredzēta kā atbalsts jaunu darbu tapšanai.

Līdz šim "Autora balva" pasniegta tulkotājai Maimai Grīnbergai, horeogrāfei Olgai Žitluhinai, scenogrāfam Andrim Freibergam, komponistam Vilnim Šmīdbergam, rakstniekam Jānim Joņevam, māksliniekam Miķelim Fišeram, režisoram Pēterim Krilovam un komponistam Jēkabam Nīmanim.

LETA/ Foto: Ieva Čīka/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS