Apmācies
Rīga
-1°
Apmācies
LV RU
Runā Rīga

Šķirotavas stacijā vairāki desmiti cilvēki piemin komunistiskā genocīda upurus. FOTO (2)

 
25.marts 2016  14:11

Noliekot ziedus un sveces, šorīt vairāki desmiti cilvēku pie pieminekļa Šķirotavas stacijā pieminēja 1949.gada 25.marta deportāciju upurus.

Pasākumā galvenokārt piedalījās vecāka gadagājuma ļaudis - izsūtījumu pārdzīvojušie, cilvēki, kuru radinieki cietuši deportācijās

Pasākumā galvenokārt piedalījās vecāka gadagājuma ļaudis - izsūtījumu pārdzīvojušie, cilvēki, kuru radinieki cietuši deportācijās

Pasākumā galvenokārt piedalījās vecāka gadagājuma ļaudis - izsūtījumu pārdzīvojušie, cilvēki, kuru radinieki cietuši deportācijās, un citi.

Piemiņas pasākumā tā rīkotāji uzrunās aicināja atcerēties vienu no traģiskākajām dienām Latvijas vēsturē un pieminēt komunistiskā terora upurus.

Kā ziņots, šodien Rīgā un citviet notiek vairāki piemiņas pasākumi.

25.marts Latvijā ir oficiāla atceres diena, kad piemin komunistiskā genocīda upurus saistībā ar notikumiem 1949.gada 25.martā, kad notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem.

Izsūtīšana notika 1949.gadā no 25. līdz 28.martam, kad tika izsūtīti vairāk nekā 90 000 Baltijas valstu iedzīvotāju, gandrīz puse no viņiem bija no Latvijas.
 
Šķirotavas stacijā piemin komunistiskā genocīda upurus

LETA/Foto: Lauma Kalniņa


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS