Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Novadu ziņas

Ar kamerām aprīkotajā ligzdā Zemgales mežā atgriezies melnais stārķis. VIDEO (11)

 
27.marts 2016  10:11

Sestdienas pēcpusdienā ar tiešsaistes kameru aprīkotajā ligzdā Zemgalē atgriezies viens no melnajiem stārķiem, vēsta portāls "Dabasdati.lv". Arī svētdienas rītu melnais stārķis savā ozollapām piebirušajā ligzdā sagaidīja vientulībā, stāvēdams uz vienas kājas.

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā ligzdā atgriezies viens no melnajiem stārķiem. Šķiet, jūtas visai labi.

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā ligzdā atgriezies viens no melnajiem stārķiem. Šķiet, jūtas visai labi.

Latvijas Dabas fonds pirms dažām dienām vēstīja, ka melno stārķu ierašanās ar tiešsaistes kameru aprīkotajā ligzdā Zemgalē varētu būt sagaidāma tuvāko nedēļu laikā.
Šogad interesenti var novērot to pašu ligzdu, kurai tiešsaistes kamera tika uzstādīta pagājušajā gadā. Ligzda atrodas Zemgales mežos, nelielas upītes krastā, kādā vecā ozolā.
Pagājušajā gadā melno stārķu pāris sāka perēt četras olas, tomēr piedzīvoja jūras ērgļa uzbrukumu, kā rezultātā ligzdā palika divas olas, kas gan tika sekmīgi izperētas.
Ligzda ir zināma jau kopš 2013.gada, bet par tās iemītniekiem vairāk izdevies uzzināt tikai 2014.gadā, kad ligzdā veiksmīgi izaudzināti divi stārķu mazuļi. Melnais stārķis ir augumā mazliet mazāks par balto stārķi. Eiropā šī putnu suga ir reti sastopama, tāpēc ir īpaši aizsargājama. Latvijā pēdējos 20 gados melno stārķu skaits samazinājies vairāk nekā par pusi.

Skaties, kā dzīvo melnais stārķis "modernajā" ligzdā kādā kokā Zemgales mežos:


LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS