Mazmākoņains
Rīga
Mazmākoņains
LV RU
Pasaulē

Pāvests Lieldienu runā peļ noraidošo attieksmi pret bēgļiem un migrantiem. FOTO (81)

 
27.marts 2016  15:22

Romas katoļu pāvests Francisks svētdien Lieldienu misē "Urbi et Orbi" ("Pilsētai un pasaulei") nosodīja noraidošu attieksmi pret bēgļiem un migrantiem.

"Dieva griba un visu sadarbība nesīs miera augļus un sāks brālīgas sabiedrības veidošanu," sacīja pāvests.

"Dieva griba un visu sadarbība nesīs miera augļus un sāks brālīgas sabiedrības veidošanu," sacīja pāvests.

"Augšāmcēlušā Kristus Lieldienu vēsts (...) aicina mūs neaizmirst tos vīriešus un sievietes, kuri vēlas labāku nākotni, aizvien pieaugošo skaitu migrantu un bēgļu (...), kuri bēg no kara, bada, nabadzības un sociālās netaisnības," teica, pāvests, no Svētā Pētera bazilikas balkona uzrunājot tūkstošiem cilvēku, kas bija sapulcējušies Svētā Pētera laukumā Vatikānā.
"Pārāk bieži šie mūsu brāļi un māsas savā ceļā sastopas ar nāvi vai (...) noraidījumu no tiem, kuri varētu viņiem piedāvāt uzņemšanu un palīdzību," sacīja pāvests. Viņš arī pieminēja Sīrijas "ieilgušo konfliktu, kas diemžēl nes līdz iznīcību, nāvi, necieņu pret cilvēktiesībām" un pauda cerību, ka miera sarunas starp valdību un opozīciju, kurām paredzēts atsākties nākamnedēļ, dos pozitivus rezultātus. "Dieva griba un visu sadarbība nesīs miera augļus un sāks brālīgas sabiedrības veidošanu," piebilda pāvests.
Viņš arī aicināja uz mieru Ukrainā, Izraēlā un palestīniešu teritorijās, Irākā, Jemenā, Dienvidsudānā un citos "karstajos punktos".

Pāvesta Franciska Lieldienu "Urbi et Orbi"

LETA/Foto: EPA/AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS