Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Noderīgi ikdienā

Nemet laukā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs (10)

 
30.marts 2016  12:05

Ir lietas, ko neapdomīgi izmetam ārā, taču gudras saimnieces zina, ka tējas biezumi un maisiņi ir laba manta, ko saimniecībā var izmantot arī atkārtoti. Žurnāls "100 Labi Padomi" iesaka 5 veidus, kur vēl var lietot izmantotos tējas maisiņus.

Vai zināji? Izlietotie tējas maisiņi var būt labs palīgs virtuvē.

Vai zināji? Izlietotie tējas maisiņi var būt labs palīgs virtuvē.

1. Izmanto istabas augu mēslošanai
Pat divreiz izmērcētos tējas maisiņos joprojām ir gana daudz barības vielu, ko var izmantot istabas augu mēslošanai. Izlietoto maisiņu vai maisiņus iekarini lejkannā ar siltu ūdeni un atstāj pa nakti, lai ievelkas. Pēc tam ar šo ūdeni aplaisti augus. Vēl viens variants – atplēs maisiņu vaļā un saturu uzber uz augsnes puķu podā. Tējas biezumi ne tikai pabaros augus, bet arī aizkavēs pelējuma veidošanos uz augsnes virskārtas.

2. Uzlabo gaisu ledusskapī
Ledusskapī, kā zināms, ātri vien mēdz iemājot ne visai patīkami aromāti, bet iespēju izvēdināt nav. Tējas maisiņi šajā ziņā ir labi palīgi. Ieliec ledusskapī vairākus maisiņus, var pat katrā plauktā pa vairākiem. Tie ne tikai uzlabos smaržu, bet arī iesūks sevī lieko mitrumu, un līdz ar to produkti tik ātri nesastāvēsies.

3. Aizbiedē dažādus rāpojošus kukaiņus
Tējas smarža nepatīk daudziem sīkiem rāpojošiem insektiem, kas mīl no āra iemitināties mājās un dzīvokļos. Vietā, kur tie pamanīti, saliec izlietotos maisiņus vai arī tos pārplēs un izbārsti tēju tieši uz grīdas. Pēc vairākiem šādiem piegājieniem lielākā daļa kukaiņu pārvāksies citur.

4. Ņem palīgā ļoti netīru trauku mazgāšanai
Ja traukos palicis piekaltis ēdiens vai katls piededzis, ieliec trauku izlietnē, ielej siltu vai karstu ūdenī, ieliec vienu vai vairākus tējas maisiņus (atkarībā no netīruma pakāpes) un atstāj līdz nākamajam rītam. Visticamāk, ka trauku varēsi izmazgāt bez liekas beršanas un ķīmiskajiem līdzekļiem.

5. Neitralizē nepatīkamu aromātu apavos!
Pēc izmantošanas tējas paciņas atstāj, lai izžūst, un tad pa vienam vai diviem ieliec slēgtos apavos, kuri tiek bieži valkāti. Maisiņi uzsūks mitrumu un arī neitralizēs nepatīkamu aromātu. Šim nolūkam sevišķi labi noder piparmētru tējas maisiņi.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS