Mazmākoņains
Rīga
Mazmākoņains
LV RU
Kultūra

Ziedoņa kapavietā - ozolkoka kāpnes un dzirnakmens. FOTO (17)

 
04.aprīlis 2016  07:12

Nesen aizritēja trīs gadi, kopš mūžībā aizgāja izcilais dzejnieks Imants Ziedonis. „Ikdiena joprojām ir smaga,” neslēpj viņa dzīvesbiedre Ausma Kantāne-Ziedone.

Nesen aizritēja trīs gadi, kopš mūžībā aizgāja izcilais dzejnieks Imants Ziedonis.

Nesen aizritēja trīs gadi, kopš mūžībā aizgāja izcilais dzejnieks Imants Ziedonis.

Ausma atzīst, ka līdz galam dzīvesbiedra zaudējumu laiks nav dziedējis un aizvien viņu pārņem smeldzīgas izjūtas, apzinoties, ka istabā vairs neatskanēs Imanta dziedāšana un soļi. Joprojām Ausma garīgi izjūt spēcīgu saikni ar Imantu, neraugoties uz to, ka kopš aiziešanas vīrs viņu sapnī vēl ne reizes nav apciemojis.

Siltas un mīļas sajūtas Ausmu apņem ik reizi, kad viņu apciemo Imanta dēls dzejnieks Rimants Ziedonis, ar ko aktrise uztur ciešu kontaktu. „Grēks būtu sūkstīties, ka esmu galīgi viena. Tā jau nav. Man ir draudzenes, arī Rimants mani ik pa laikam aprauga. Kad ārstējos no gripas, Rimantiņš ar savu sievu pie manis pat uz slimnīcu bija atbraucis,” atklāj Ausma.

Šajos trīs gados Imanta atdusas vieta Ragaciema kapos ir iekārtota mākslinieciski. Pieminekļa vietā slejas cēls dzirnakmens, kas uz Ragaciemu ceļu mērojis no dzejnieka vasaras mājas Dzirnakmeņi Murjāņos, kur tagad iekārtots Imanta Ziedoņa muzejs. Savukārt kapavietu klāj slīpēta granīta plāksne, kurā iegravēts dzejnieka paraksts, kas tapa uz Ziedoņa 50. jubilejas ielūgumiem.

Ausma Kantāne-Ziedone un Ingrīda Circene.

Ausma Kantāne-Ziedone un Ingrīda Circene.


Uz kalniņu, kurā mūža mājas radis izcilais dzejnieks, ved masīvas ozolkoka kāpnes, kas atgādina par Imanta rūpēm par Latvijas dižkokiem. „Manuprāt, Imantiņa kapa kalniņš ir ļoti skaisti iekārtots,” teic dzejnieka atraitne, kura regulāri mēro ceļu uz Ragaciemu, lai domās pabūtu tuvumā savam un savas tautas Ziedonim.
 
Imanta Ziedoņa kapavieta Ragaciema kapos

Inta Mengiša, žurnāls “Kas Jauns” / Foto: Inta Mengiša, Rojs Maizītis, no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS