Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Sabiedrībā

Latvijā notiks trīs vērienīgas starptautiskas militārās mācības (33)

 
02.aprīlis 2016  10:40

Militārajās mācības aprīlī Latvijas teritorijā piedalīsies Kanādas, Vācijas, ASV, Lietuvas un Somijas bruņoto spēku vienības, liecina Ministru kabineta (MK) rīkojuma projekts, kuru otrdien, 5.aprīlī, skatīs valdība.

Militārās mācības "Summer Shield XIII" ir sauszemes spēku mācības, kurās piedalīsies bruņoto spēku vienības no Latvijas, Kanādas, Vācijas, ASV, Lietuvas un Somijas.

Militārās mācības "Summer Shield XIII" ir sauszemes spēku mācības, kurās piedalīsies bruņoto spēku vienības no Latvijas, Kanādas, Vācijas, ASV, Lietuvas un Somijas.

No šā gada 17.aprīļa līdz 29.aprīlim Latvijas teritorijā plānots organizēt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības "Summer Shield XIII".

Militārās mācības "Summer Shield XIII" ir sauszemes spēku mācības, kurās piedalīsies bruņoto spēku vienības no Latvijas, Kanādas, Vācijas, ASV, Lietuvas un Somijas. Mācības tiek rīkotas, lai pilnveidotu Sauszemes spēku bataljona kaujas grupas štābu un apakšvienību spējas plānot un vadīt kaujas atbalsta elementus dažādos taktiskos operāciju veidos.

Militārās mācības tiek organizētas, lai pilnveidotu NATO valstu savstarpējo sadarbību, pamatojoties uz vienotiem standartiem un procedūrām.

Plānots, ka militārajās mācībās "Summer Shield XIII" piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

Saskaņā ar likumdošanu lēmumu par Latvijas NBS vienību piedalīšanos kopējās militārajās mācībās Latvijas teritorijā, ja mācībās piedalās vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām, pieņem Ministru kabinets.

Starptautiskās militārās mācības Latvijas Republikas teritorijā notiek saskaņā ar 1949.gada 4.aprīļa Ziemeļatlantijas līgumu, kas pieņemts un apstiprināts Saeimā 2004.gada 26.februārī.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS