Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
112

Armēnija nesteidzas ar Teikas skolēna Kristiāna slepkavas izdošanu Latvijai (53)

 
04.aprīlis 2016  15:40

Armēnija vēl nav pieņēmusi lēmumu par 21 gadus vecā Latvijas pilsoņa Arama Gabrieļana, kurš bija izsludināts meklēšanā saistībā ar Teikas vidusskolas skolēna slepkavību atbildību pastiprinošos apstākļos, izdošanu mūsu valstij, astāstīja Ģenerāprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Gabrieļans tika vainots par nepilngadīgā Teikas vidusskolas skolēna Kristiāna Čiprusa slepkavību pirms 4 gadiem. Pēc notiesājoša sprieduma stāšanās spēkā viņš no valsts pazuda, nevis devās cietumā. Bēguļojošais atrasts Armēnijā.

Gabrieļans tika vainots par nepilngadīgā Teikas vidusskolas skolēna Kristiāna Čiprusa slepkavību pirms 4 gadiem. Pēc notiesājoša sprieduma stāšanās spēkā viņš no valsts pazuda, nevis devās cietumā. Bēguļojošais atrasts Armēnijā.

Viņa informēja, ka Latvijas puse Armēnijai ir nosūtījusi pagaidu apcietinājuma lūgumu, taču lēmums par slepkavībā apsūdzētā jaunieša izdošanu vēl nav pieņemts.

"Izdošanas process no trešajām valstīm saskaņā ar Eiropas Padomes konvenciju var noritēt līdz gadam, bet tad, ja persona nav apcietināta - vēl ilgāk - tas atkarīgs no ārvalsts nacionālās procedūras un pārsūdzības iespējām," pauda Sutugina, norādot, ka tālab ir pāragri runāt par laiku, kad jaunietis varētu tikt nogādāts Latvijā. Viņa sacīja, ka Gabrieļans Latvijā varētu tikt nogādāts, izmantojot aviotransportu.

Jau ziņots, ka Armēnijas policija 22.marta rītā plkst.10 Armaviras apgabala Parakaras ciemā aizturēja 1995.gadā dzimušo Latvijas pilsoni Gabrieļanu, kurš kopš 2015.gada 8.jūnija izsludināts meklēšanā saistībā ar slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos.

Šā gada 22.martā Armēnijas Ģenerālprokuratūrai saistībā ar Eiropas Padomes izdošanas konvenciju, ticis izsūtīts personas pagaidu apcietinājuma lūgums.

Gabrieļans tika vainots par nepilngadīgā Teikas vidusskolas skolēna Kristiāna Čiprusa slepkavību pirms četriem gadiem.

Pērn 22.aprīlī stājās spēkā spriedums, Gabrieļanu sodot ar desmit gadiem cietumā un kompensāciju cietušajiem - 110 tūkstošiem eiro. Taču šis spriedums palika neizpildīts - kad policija maijā devās to izpildīt, Gabrieļans vairs nebija atrodams.

Savukārt cietusī ģimene vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā, jo uzskatīja, ka Latvijas valsts nav nodrošinājusi to, ka slepkavam piespriestais sods tiek izpildīts.

Cietušie iepriekš pieļāva, ka Gabrieļans atstājis valsti, jo viņa tēvs ir armēnis un notiesātā radinieki dzīvo Armēnijā. Policija Gabrieļanu izsludināja starptautiskā meklēšanā.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS