Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Runā Rīga

Notiks Mākslas dienām veltīta izstāde "Rozentāla pavasaris"

 
08.aprīlis 2016  14:23

No 20. aprīļa līdz 15. maijam Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36) notiks 2016. gada Rīgas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstāde „Rozentāla pavasaris”. Izstādes atklāšana 20. aprīlī plkst. 17.00. Izstāde apskatāma bez maksas.

Rozentāla liriskā pasaules izjūta, viņa attieksme pret dabu un darbu, pietāte pret modeļiem, ir tā atslēdziņa, kas ļauj mums atvērt durvis katram uz savu mākslas pasauli.

Rozentāla liriskā pasaules izjūta, viņa attieksme pret dabu un darbu, pietāte pret modeļiem, ir tā atslēdziņa, kas ļauj mums atvērt durvis katram uz savu mākslas pasauli.

Katru pavasari septiņas Rīgas tēlotājas mākslas studijas satiekas ikgadējā Mākslas dienu izstādē. Šoreiz tās norises vieta ir Kultūras pils „Ziemeļblāzma”. Izstādes tēma un nosaukums ”Rozentāla pavasaris” izvēlēts par godu Latvijas nacionālās mākslas pamatlicēja Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai.

Tautas tēlotājas mākslas studijas „Kolorīts” vadītāja Vita Jurjāne par izstādes tēmu raksta: „Pavasaris, zemes atmodas brīdis, bijis tuvs un iedvesmojošs arī latviešu glezniecības pamatlicējam Janim Rozentālam, vienai no spožākajām, talantīgākajām, daudzpusīgākajām un savdabīgākajām personībām latviešu kultūras vēsturē. Rozentāla 150. jubilejas gads sniedz iespēju katram atklāt savu Rozentālu. Arī Rīgas tēlotājmākslas studiju dalībniekus šis pavasaris aicina uzmanīgāk ieskatīties apkārt notiekošajos procesos, dabas norisēs, vērīgāk palūkoties laikabiedros... Rozentāla liriskā pasaules izjūta, viņa attieksme pret dabu un darbu, pietāte pret modeļiem, ir tā atslēdziņa, kas ļauj mums atvērt durvis katram uz savu mākslas pasauli. “Rozentāla pavasarī” mūs visus spārno Mākslinieka kredo, kam uzticīgs viņš bijis visu mūžu – „Būt jaunam ar katru darbu ir mākslinieka ideāls”.  

Izstādē piedalās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” Tautas glezniecības studija „Ģilde”, vadītāja Ausma Danemane, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studija „Grīva”, vadītājs Juris Ģērmanis, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centra „Imanta” Tautas glezniecības studija „Umbra”, vadītāja Māra Zītare, Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas tēlotājas mākslas studija „Kolorīts”, vadītāja Vita Jurjāne, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Tautas tēlotājas mākslas studija „Ziemeļblāzma”, vadītāja Tatjana Krivenkova, VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studija „Varavīksne”, vadītāja Ilze Strekavina, un Tautas tēlniecības studija  „Doma”, vadītāja Vija Ilze Dzintare.

Izstādes iekārtotāja ir Baiba Sprance, fotogrāfs - Uldis Muzikants.

Ar Rīgas pašvaldības atbalstu izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, VEF Kultūras pils un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma”.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Regīna Zommere / Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS