Apmācies
Rīga
-1°
Apmācies
LV RU
Kultūra

Vecrīgā skatāma Valērija Dičkovska gleznu izstāde. FOTO

 
08.aprīlis 2016  21:47

Vēl nedēļu – līdz 17. aprīlim - Rīgā, grāmatu namā „Valters un Rapa” (Aspazijas bulvārī 24) skatāma mākslinieka Valērija Dičkovska gleznu izstāde. Tajā skatāmas viņa tonāli izsmalcinātās ainavas.

Grāmatu namā „Valters un Rapa” skatāma Sēlijas mākslinieka Valērija Dičkovska gleznu izstāde.

Grāmatu namā „Valters un Rapa” skatāma Sēlijas mākslinieka Valērija Dičkovska gleznu izstāde.

Mākslinieks Valērijs Dičkovskis dzimis 1950. gadā Salgales pagastā. 1969. gadā beidzis Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, bet 1980. gadā absolvējis Valsts Mākslas akadēmijas dizaina vakara nodaļu. Pašlaik viņš strādā dizaina projektēšanas jomā, projektē un izgatavo mēbeles, Kasjauns.lv informēja izstāžu apvienības „Arkādija” pārstāvis Mārtiņš Eglītis.

Māksliniekam tuvs jūgendstils, simbolisms, arī minimālisms. Valērija Dičkovska gleznās bieži redzami zirgi, tonāli izsmalcinātas ainavas, portreti, tik tikko jaušami cilvēku silueti, arī attiecības, kas reizēm būtiskākas ar visumu, nevis vienam pret otru.

Līdzīgi franču gleznotāja Oskara Kloda Monē ūdensrožu tematikai, Valērijs Dičkovskis ieinteresējies par īrisiem, kas bieži redzami mākslinieka darbos. Gleznotājs ir Sēlijas mākslas plenēristu grupas biedrs, aktīvi glezno un piedalās izstādēs. Pats mākslinieks saka: „Glezniecība ir kā milzīgs krāsu okeāns, kurā man gribas ļauties straumei”.
 
Valērija Dičkovska gleznas

Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS