Mazmākoņains
Rīga
-1°
Mazmākoņains
LV RU
Kultūra

No šodienas apskatāma Aivara Vilipsōna jaunākā izstāde (7)

 
11.aprīlis 2016  09:33

Galerijā "Istaba" no šodienas līdz 21.maijam būs skatāma mākslinieka Vilipsōna jaunākā personālizstāde "Diagnosis", kas būs viņa sestā personālizstāde galerijā "Istaba".

Cienījamais mākslinieks sarūpējis jau sesto personālizstādi galerijā "Istaba".

Cienījamais mākslinieks sarūpējis jau sesto personālizstādi galerijā "Istaba".

Izstādei Vilipsōns devis ietilpīgu un daudznozīmīgu apzīmējumu "Diagnosis", kas ļauj kavēties minējumos, ko mākslinieks vēlas noteikt, uzzināt, atklāt sev un skatītājiem.

Tēmu ziņā izstāde ir ļoti laikmetīga. Laikā, kad sabiedrības lielākā daļa vārda tiešā nozīmē ir slima - politiski, ekonomiski, arī kultūras notikumos, veidos, vērtējumos, izpaudumos -, nozīmīgi, ka mākslinieks uzrāda kaites cēloņus, pauda mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Jauninājumi uztverē un atveidē, pēc Burānes domām, ļauj saredzēt, ka mākslinieks no dzīves baudītāja un skaistuma cildinātāja romantiķa pārtapis par dzīves analizētāju, pieredzes sūro atziņu komentētāju, brīdinātāju. Tas ir loģisks attīstības ceļš, ko ne katrs var un uzdrošinās iet.

Pirmā Vilipsōna personālizstāde galerijā "Istaba" bija skatāma 2009.gadā "vienc.vilipsōnc.vienc.", 2010.gadā notika izstāde "Niff-niffs, Naff-naffs, Nuff-nuffs u.c.", 2011.gadā - "Sievietes-tilti", 2013.gadā - "Why ne?!", bet 2014.gadā bija skatāma izstāde "(3 in1) x 2".
 

Aivara Vilipsōna jaunās personālizstādes „(3 in 1) x 2” atklāšana 2014. gada 15. martā
Vilipsōna izstādes "Čaks un V-sōns" atklāšana
Aivara Vilipsōna un Indras Rubenes-Vilipsōnes kāzas


LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA/No "Izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva"


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS