Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Grieķijas ministrs par Idomeni nometnes bēgļiem: "Jūs šodien redzat nākotnes džihādistus". FOTO (17)

 
11.aprīlis 2016  14:46

Grieķijas pilsoņu aizsardzības ministrs pirmdien brīdināja, ka Idomeni nometnē pie Grieķijas robežas ar Maķedoniju iestrēgušie nelegālie imigranti var tikt radikalizēti, vēsta telekanāls "Skai".

Grieķijas pilsoņu aizsardzības ministrs Niks Tosks brīdina, ka Idomeni nometnē pie Grieķijas robežas ar Maķedoniju iestrēgušie nelegālie imigranti var tikt radikalizēti.

Grieķijas pilsoņu aizsardzības ministrs Niks Tosks brīdina, ka Idomeni nometnē pie Grieķijas robežas ar Maķedoniju iestrēgušie nelegālie imigranti var tikt radikalizēti.

"Jūs šodien redzat nākotnes džihādistus," telekanālam pavēstīja ministrs Niks Tosks.

Viņš piebilda, ka varasiestādēm ir pamatīgi jāpārdomā sava pieeja situācijai.

Jau vēstīts, ka sadursmēs ar Maķedonijas policiju, kas svētdien raidīja asaru gāzi un šāva plastmasas lodes, lai atturētu nelegālos imigrantus no ielaušanās valsts teritorijā cauri žogam uz robežas ar Grieķiju, cietuši vismaz 300 imigranti un 23 policisti.

Vairāk nekā 11 tūkstoši cilvēku atrodas Idomeni nometnē pie Grieķijas robežas ar Maķedoniju, veltīgi cerot, ka Balkānu valstis atvērs savas robežas un ļaus tiem doties uz Ziemeļeiropu.

Pēc Eiropas Savienības (ES) un Turcijas noslēgtās vienošanās par nelegālās imigrācijas apkarošanu ievērojami sarucis Grieķijā nonākušo imigrantu skaits.

Tiek ziņots, ka Grieķijā no Turcijas pēdējo 24 stundu laikā ir ieradušies 18 nelegālie imigranti.

Atbilstoši līgumam, kas noslēgts starp ES un Turciju, Ankara apņēmusies uzņemt atpakaļ visus nelegālos imigrantus, kas nav pieprasījuši patvērumu vai kuru patvēruma pieprasījumi ir noraidīti. Par katru Turcijas atpakaļ uzņemto nelegālo imigrantu no Sīrijas ES solījusi uzņemt vienu sīriešu bēgli no Turcijas nometnēm.
 
Nelegālie imigranti Idomeni nometnē pie Grieķijas robežas ar Maķedoniju
 
Bēgļu nometne pie Grieķijas-Maķedonijas robežas

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS