Mazmākoņains
Rīga
-5°
Mazmākoņains
LV RU
Noderīgi ikdienā

3 ieteikumi, lai neizgāžas uzziedinātās hiacintes (6)

 
11.aprīlis 2016  15:35

18. gadsimtā lielā daļā Eiropas hiacintes skaitījās ārkārtīgi populāras modes puķes, tās audzēja ne vien krāšņās dobēs, bet arī dzīvojamās telpās. Tie bija laiki, kad nebija nedz centrālās apkures, nedz arī tādu izkoptu istabas augu kā mūsdienās. Vēsās telpas bija kā radītas, lai hiacintes lēnām atmostos un uzziedētu pilnā plaukumā. Agrākos laikos hiacinti uzskatīja par cerību puķi, kas simbolizēja pavasara tuvošanos, un tas savukārt nozīmēja, ka dzīvot kļūs vieglāk.

Ja laistāmajam ūdenim pievienosi zilos graudiņus, auga virszemes daļas būs spēcīgākas.

Ja laistāmajam ūdenim pievienosi zilos graudiņus, auga virszemes daļas būs spēcīgākas.

Taču uzplaukušie krāšņie ziedi hiacintēm mēdz būt tik smagi, ka kā kātiņam tos grūti noturēt, tāpēc tās izgāžas. Lūk, 3 ieteikumi, kā palīdzēt hiacintēm noturēt ziedu svaru:

1. Laistāmajam ūdenim pievieno nedaudz kālija permanganāta (zilos graudiņus) vai kādu no kālija mēslojumiem niecīgā devā (10–20 mg un 10 l ūdens). Kālijs nostiprina auga virszemes daļas.

2. Kad puķes paaugušās apmēram 10 cm garas, iespraud podiņā vairākus grila iesmiņus un piesien puķu kātus.

3. Ievieto puķu podu dziļā cilindra formas stikla traukā vai vāzē, puķes varēsi aplūkot caur stiklu, arī senāk lepnos namos šādam dekoram izmantoja speciāli pagatavotas dziļas vāzes.

Ko iesākt ar uzdāvinātu hiacinti podiņā?
Vari pamēģināt to ieaudzēt dārzā. Kad puķe nozied, nogriez ziedkātu. Laisti augu un ļauj tam zaļot, kamēr sāk dzeltēt lapas. Nogriez tās un paturi sīpolu podiņā, reti laistot, kamēr lapas beidz veģetāciju. Izņem sīpolu, notīri no sīkajām saknītēm un zemes, noliec labi vēdinātā, vēsā vietā žūt un rudenī stādi izvēlētajā vietā dārzā.

3 ieteikumi, lai neizgāžas uzziedinātās hiacintes


Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock


 


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS