Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Lībijā notiekošo Obama uzskata par savas prezidentūras smagāko neveiksmi (2)

 
12.aprīlis 2016  09:59

Haoss, kas pārņēmis Lībiju pēc pulkveža Moamara Kadafi režīma krišanas, ir rezultāts "starptautiskās sabiedrības" neveiksmēm, pirmdien, pēc tam kad ASV prezidents Baraks Obama Lībiju bija minējis kā savas prezidentūras "smagāko neveiksmi", apliecināja Baltais nams.

Lībijā neveiksmi cietusi "starptautiskā sabiedrība", paziņojis Baltais nams.

Lībijā neveiksmi cietusi "starptautiskā sabiedrība", paziņojis Baltais nams.

Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnsts pirmdien sacīja, ka par situāciju Lībijā nav vainojamas tikai ASV vien.

"Sākotnēji tika pieņemts pareizs lēmums, lai novērstu dzīvību zaudēšanu," viņš izteicās par septiņus mēnešus ilgušo operāciju, kuru sākotnēji vadīja Francija un Lielbritānija un kas tika attaisnota ar nepieciešamību aizsargāt civilistus no Kadafi režīma.

"Tomēr pārējai starptautiskajai sabiedrībai nebija laika un tai nebija sekmju centienos īstenot plānu, lai kompensētu tur radušos vakuumu," skaidroja amatpersona.

Obama svētdien intervijā telekanālam "Fox News" atzina, ka plāna trūkums Lībijai pēc Kadafi krišanas bija viņa prezidentūras lielākā kļūda.

Atskatoties uz savas prezidentūras laikā paveikto, Obama sacīja, ka viņa lielākā kļūda laikam bijusi "neplānošana dienai pēc tā", tomēr viņš vienlaikus izteicās, ka iejaukšanās Lībijas notikumos, viņaprāt, bijusi "pareiza rīcība".

Pēc Kadafi krišanas Lībijā sākās haoss, konkurējošiem kaujinieku grupējumiem cīnoties par varu, kamēr valstī savas pozīcijas palēnām nostiprināja teroristu grupējums "Islāma valsts".

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS