Mākoņains
Rīga
Mākoņains
LV RU
Hokejs

Latvijas hokeja speciālists Ignatjevs kļuvis par Maskavas "Spartak" treneri

 
12.aprīlis 2016  16:53

Latvijas hokeja speciālists Viktors Ignatjevs kļuvis par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Maskavas "Spartak" galvenā trenera Germana Titova palīgu, vēsta klubs.

Vienošanās ar bijušo Latvijas izlases hokejistu ir noslēgta uz vienu sezonu.

Ignatjevs trenera karjeru sāka 2010.gadā Rīgas "Dinamo" komandā, kurš viņš vispirms vienu sezonu bija slovāka Jūliusa Šuplera palīgs, pēc tam pusotru sezonu asistēja somam Pekam Rautakallio, bet pēc tam tikpat ilgu laiku palīdzēja arī savam iepriekšējam kolēģim Artim Ābolam. Savukārt aizpērn viņš pievienojās Maskavas "Dinamo" treneru kolektīvam, kurā bija Harija Vītoliņa asistents, taču aizvadītā gada oktobrī Maskavas klubs ar viņu lauza līgumu, un kopš tā laika Ignatjevs bija bez darba.

Tiesa, janvārī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans paziņoja, ka Ignatjevs būs viens no tobrīd vēl nenosauktā Latvijas izlases galvenā trenera palīgiem, taču pēc tam, kad amatā tika apstiprināts Leonīds Beresņevs, viņš tomēr par viņa asistentu nekļuva.

Ignatjevs 2012.gada pasaules čempionātā jau strādāja izlasē, kur abi ar Ābolu bija Teda Nolana palīgi, taču pēc čempionāta Zviedrijā viņiem jauns līgums netika piedāvāts.

Pašlaik 45 gadus vecais Ignatjevs spēlētāja karjeras laikā aizvadīja 12 spēles Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Pitsburgas "Penguins" rindās, tāpat viņš spēlēja piecos pasaules čempionātos un 2002.gada Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs. Izlases rindās aizsargs aizvadīja 72 spēles, kurās guva 12 vārtus un atdeva 15 rezultatīvas piespēles. Profesionālo karjeru Ignatjevs beidza 2010.gadā un jau tajā pašā rudenī pievienojās Rīgas "Dinamo" treneru kolektīvam.

Ignatjevs hokejista karjerā ir pārstāvējis arī "Spartak" komandu, kurā spēlēja no 2002. līdz 2004.gadam, kopā aizvadot 98 spēles, kurās guva sešus vārtus un atdeva 31 rezultatīvu piespēli.

Maskavas "Spartak" komandas galvenais treneris ir Titovs, kurš 1998./1999.gada sezonā arī spēlēja Pitsburgas "Penguins" vienībā, kad tur atradās arī Ignatjevs, līdz ar to viņi ir bijušie komandas biedri.

Visos līdzšinējos KHL klubos Ignatjeva pamatpienākumi bija darbs ar aizsargiem.

"Spartak" treneru kolektīvā uz nākamo sezonu paliek arī Vladimirs Tjurikovs un Sergejs Gološumovs, savukārt aizvadītās sezonas gaitā vienību atstāja cits Titova palīgs - Igors Ulanovs.

Aizvadītajā KHL regulārajā čempionātā "Spartak", kas līgā atgriezās pēc gada pārtraukuma, 60 spēlēs izcīnīja 77 punktus, ieņemot 11.vietu Rietumu konferencē. Pozīciju zemāk ar 75 punktiem palika Rīgas "Dinamo".

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS