Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Ēģiptes lidmašīnas nolaupītājs lūdz patvērumu Kiprā

 
13.aprīlis 2016  16:00

Kipras iekšlietu ministrs Sokrats Hasiks trešdien paziņoja, ka vīrietis, kurš nolaupīja Ēģiptes pasažieru lidmašīnu, ir lūdzis politisko patvērumu Kiprā.

Ēģiptes pasažieru lidmašīnas nolaupītāja Seifa Edina Mustafas patvēruma lūgums tiks izskatīts pirms tiks izskatīta Ēģiptes varas iestāžu prasība viņu izdot.

Ēģiptes pasažieru lidmašīnas nolaupītāja Seifa Edina Mustafas patvēruma lūgums tiks izskatīts pirms tiks izskatīta Ēģiptes varas iestāžu prasība viņu izdot.

Ministris ziņu aģentūrai "Associated Press" teica, ka 59 gadus vecā Seifa Edina Mustafas patvēruma lūgums tiks izskatīts pirms tiks izskatīta Ēģiptes varas iestāžu prasība viņu izdot.

Kipras ģenerālprokurors Kosts Klerids paziņoja, ka Mustafa cīnās pret izdošanu un ir nolīdzis advokātu.

Pagājušajā mēnesī notikusī lidmašīnas nolaupīšana pēc sešu stundu ķīlnieku krīzes beidzās mierīgi.

Kipras varas iestādes nolaupītāju raksturo kā "psiholoģiski nestabilu".

29.martā Kipras Larnakas lidostā nolaidās nolaupīta  aviosabiedrības "Egypt Air" lidmašīna "Airbus A320" ar 72 cilvēkiem, un gandrīz visi no viņiem jau drīz pēc nolaišanās tika atbrīvoti. Nolaupīšana notikusi personīgu motīvu dēļ.

Nolaupītājs paziņojis, ka vēlas tikties ar savu bijušo sievu, kas dzīvo Kiprā, un lūdzis nodot viņai vēstuli. Sieviete nogādāta Larnakas lidostā, vēstīja laikraksts "Cyprus Mail". Pirms tam viņš paziņoja, ka uzspridzināsies, un draudēja ar neīstu sprāgstvielu jostu.
 
Kipras lidostā nosēdusies nolaupīta "EgyptAir" lidmašīna "Boeing 737-800"
BNS/Foto: AFP/EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS