Apmācies, migla
Rīga
Apmācies, migla
LV RU
Sabiedrībā

Sabiedrības dāma Ģederte neizpratnē par bruņoto spēku mācību stilu Ādažos (378)

 
15.aprīlis 2016  06:23

Vietējā sabiedrībā populārā uzņēmēja, Blondīņu asociācijas prezidente Marika Ģederte Latvijas un sabiedroto valstu karaspēku vienību kaujas mācības Ādažos nodēvējusi par šaušanas un spridzināšanas maratonu.

"Vai tur kāds ir galvu saspiedis?" - ar šādu jautājumu feisbukā vērsās uzņēmēja Marika Ģederte. Ādažos pat nakts laikā notiekot trokšņainas militāras mācības.

"Vai tur kāds ir galvu saspiedis?" - ar šādu jautājumu feisbukā vērsās uzņēmēja Marika Ģederte. Ādažos pat nakts laikā notiekot trokšņainas militāras mācības.

Karavīru mācības nodēvē par murgu
Par Nacionālo Bruņoto Spēku (NBS) vadības organizētajām rutīnas mācībām populārā blondīne izsakās teju kā par bezjēdzīgu ālēšanos: “Nepietiek, ka vakar gandrīz līdz pusnaktij ārdījās, šodien to murgu atsāk 5.00 no rīta!"
Ģederte arī retoriski vaicā, “kurš tur ir saspiedis galvu?” un ir neizpratnē par to, vai tiešām mācības nevar veikt pa dienu.

Karš var notikt arī naktī
Aizsardzības ministrijas preses nodaļa, atbildot uz Ģedertes sašutumu, atgādina, ka Ādažu poligons ir izveidots valsts aizsardzības vajadzībām. Aizsardzības ministrijas preses nodaļa skaidro, ka Ādažu poligons kā vieta karaspēku treniņiem kalpo jau 90 gadus. Latvijas, kā arī ārvalstu karavīru un zemessargu apmācībai īpaši taktiskajiem vingrinājumiem un mācībām ar kaujas šaušanu ir jābūt maksimāli pietuvinātām realitātei, tādējādi tie drīkst notikt jebkurā diennakts laikā.

NBS cenšas nešaut naktīs un brīvdienās
Aizsardzības ministrija turklāt uzsver, ka karavīru manevru un kaujas tehnikas radītais troksnis netiek klasificēts kā industriāli radīts troksnis, līdz ar to arī netiek ierobežots laikā un vietā. Tas ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam. Neskatoties uz to, NBS maksimāli cenšoties samazināt kaujas šaušanu naktīs un brīvdienās. Ādažnieki lielākoties guļot rāmu naktsmieru.
 
Latvijas mūziķi ciemojas armijas bāzē Ādažos
 
Militāro mācību "Saber Strike" viesu un mediju diena Ādažos

Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS