Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Pāvests ierodas Lesbas salā uz tikšanos ar bēgļiem. FOTO (17)

 
16.aprīlis 2016  13:05

Pāvests Francisks sestdien ieradies Grieķijai piederošajā Lesbas salā, lai tiktos ar tur esošajiem bēgļiem, tādējādi metot izaicinājumu pretrunīgi vērtētajam Eiropas Savienības (ES) un Turcijas līguma par nelegālās imigrācijas apturēšanu.

Francisks: "Mums nāksies vērot smagāko humāno katastrofu kopš Otrā pasaules kara. Mēs redzēsim tik daudz ļaužu, kas bēg un nezina kurp doties."

Francisks: "Mums nāksies vērot smagāko humāno katastrofu kopš Otrā pasaules kara. Mēs redzēsim tik daudz ļaužu, kas bēg un nezina kurp doties."

Romas katoļu baznīcas galva, kas, kā ziņo aģentūras AFP korespondents, jau ieradies Lesbas lidostā, salā paredzējis uzturēties piecas stundas. Vizītes laikā viņu pavadīs grieķu pareizticīgās baznīcas patriarhs Bartolomejs, Grieķijas baznīcas galva arhibīskaps Jeronīms un Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs.

"Šis ir ceļojums, ko pavada skumjas, skumjš ceļojums," lidojuma laikā Romas žurnālistiem atzina Francisks. "Mums nāksies vērot smagāko humāno katastrofu kopš Otrā pasaules kara. Mēs redzēsim tik daudz ļaužu, kas bēg un nezina kurp doties."

Kā ziņo aģentūra ANA, pāvests iecerējis atgriezties Itālijā, ņemot līdzi desmit patvēruma meklētājus.

Pāvests apmeklēs Morijas nelegālo imigrantu šķirošanas centru, kurā izmitināti aptuveni 3000 cilvēku.

Cilvēktiesību aizstāvju organizācija "Amnesty International" aicinājusi pāvestu savas vizītes laikā vērsties pret ES un Ankaras vienošanos, kas paredz nelegālo imigrantu nosūtīšanu atpakaļ uz Turciju.

Tomēr Vatikāna pārstāvis uzsvēris, ka Franciska vizīte esot vienīgi "humāna un ekumēniska, nevis politiska".

Tajā pašā laikā kardināls Antonio Marija Veglio, kas Vatikānā atbild par imigrācijas jautājumiem, iepriekš asi kritizējis ES un Turcijas vienošanos, paziņojot, ka tā pret cilvēkiem izturas kā pret "precēm".

Pāvests paziņo, ka bēgļi savā nelaimē "nav vieni"
"Jūs neesat vieni (..), nezaudējiet cerību," sacīja Romas katoļu baznīcas galva, kuru vizītē pavada grieķu pareizticīgās baznīcas patriarhs Bartolomejs, Grieķijas baznīcas galva arhibīskaps Jeronīms un Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs.

Pēc uzrunas trīs reliģiskie līderi parakstīja deklarāciju, kurā starptautiskā sabiedrība aicināta izrādīt "drosmi, saskaroties ar šo masīvo humāno krīzi" un risināt tās cēloņus ar "diplomātiskām, politiskām un labdarības iniciatīvām".

Nelegālie imigranti, kas izmitināti Morijas izvietošanas centrā, nespēdami piekļūt pāvestam, sāka svilt un bļaut.

Daļa no viņiem turēja plakātus, uz kuriem varēja lasīt: "Mēs vēlamies brīvību" un "Pāvest, mēģinu mūs glābt".

Kā ziņo aģentūra ANA, pāvests iecerējis atgriezties Itālijā, ņemot līdzi desmit patvēruma meklētājus.
 

Pāvests ierodas Lesbas salā uz tikšanos ar bēgļiem
 
Lesbas salā Grieķijā bēgļu vestes plešas jau 10 akru platībā
 
Migrantu peldvestu kaudzes Lesbas salā Grieķijā
 
Bēgļu nometnē Grieķijā daži migranti no izmisuma sevi aizdedzina

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS