Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Pasaulē

Zemestrīcē Ekvadorā bojāgājušo skaits pieaug līdz 272 cilvēkiem

 
18.aprīlis 2016  08:36

Bojāgājušo skaits 7,8 magnitūdu zemestrīcē, kura sestdienas vakarā notika Ekvadorā, ir pieaudzis līdz 272 cilvēkiem, un tajā arī ievainoti 2527 cilvēki, svētdien paziņojis Ekvadoras prezidents Rafaels Korrea.

Viņš brīdināja, ka bojāgājušo skaits noteikti vēl pieaugs un ievērojami.

Iepriekš viceprezidents Horhe Glass ziņoja par 246 mirušajiem.

Glābēji tikmēr turpina pārmeklēt sagrauto ēku drupas, meklējot izdzīvojušos.

Zemestrīcei satricinot cietumu valsts rietumu pilsētā Portovjeho, no tā izbēga apmēram 100 ieslodzīto, paziņoja tieslietu ministre Ledija Sunjiga.

Apmēram 30 no izbēgušajiem ir notverti, vēl daži ir atgriezušies cietumā brīvprātīgi un policija meklē pārējos.

Kolumbija, Meksika un Salvadora ir nosūtījušas savus ārkārtas situāciju darbiniekus palīdzēt glābšanas darbos pēc zemestrīces Ekvadorā.

Sešās provincēs, kuras zemestrīce skārusi vissmagāk, izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Zemestrīces epicentrs atradās aptuveni 170 kilometrus no valsts galvaspilsētas Kito un tā bija jūtama visā Ekvadorā, kā arī Peru ziemeļos un Kolumbijas dienvidos.

Pēc tās ir notikuši ap 200 pēcgrūdienu.

Zemestrīce izraisījusi smagus postījumus vairākās pilsētās, tostarp Gvajakilā, Portovjeho, Mantā un Esmeraldasā, kas atrodas netālu no zemestrīces epicentra.

Klusā okeāna cunami brīdināšanas centrs sākotnēji paziņoja, ka Ekvadoras piekrastē vietām iespējami līdz pat metram augsti cunami viļņi, bet vēlāk brīdinājumu atsauca, norādot, ka "cunami draudi no šīs zemestrīces lielākoties ir pāri".

LETA, AFP
 


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS