°
LV RU
Politika

Ar premjera solītajiem papildu 35 miljoniem veselībai nebūs gana, spriež Belēvičs (20)

 
19.aprīlis 2016  09:48

Mediķu prasības ir pamatotas, atzīst veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), komentējot Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības ieceres rīkot protesta akcijas saistībā ar zemo finansējumu nozarei.

Belēvičs arīdzan atzina, ka mediķu prasības ir pamatotas.

Belēvičs arīdzan atzina, ka mediķu prasības ir pamatotas.

"Mediķu prasības ir pamatotas, un šīs prasības ir guvušas atspoguļojumu rīcības plānā, ko esmu iesniedzis premjerministram. (..) Problēma rodas valdības un Saeimas gadiem ilgajā attieksmē pret veselības jomu, pret savu tautu un mūsu cilvēkiem, veselība bijusi prioritāte tikai vārdos, kad nonākam pie darbiem, tad redzam, ka veselības jomai atvēlētais finansējums procentos no IKP katru gadu krīt," intervijā Latvijas Radio otrdien komentēja Belēvičs.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pirmdien solīja, ka reformām veselības nozarē nākamgad tiks paredzēti papildu 35 miljoni eiro. Mediķi norādījuši, ka nozarei nepieciešami papildu 200 miljoni eiro, bet šādas naudas neesot.

Belēvičs nedomā, ka 35 miljoni eiro būs pietiekama summa.

"Šo summu premjers solīja, arodbiedrība šo zina, mēs redzēsim, vai arodbiedrība to uzskatīs par pietiekamu. Es domāju, ka nē. Veselības jomai vajag garantijai, ka neies vairs uz leju. Ja valdība solītu, ka katru gadu, soli pa solim palielināt finansējumu veselības jomai, tad, domāju, prasības ar šo varētu tiks apmierinātas. Bet iedot nepietiekamu naudas summu, neko nepasakot par nākamajiem gadiem, domāju, ka joma novesta tik tālu, ka ar šādiem solījumiem tikt cauri nevarēs," izteicās ministrs.

Veselības aprūpes darbinieku arodbiedrības plāno rīkot protesta akcijas, lai mudinātu valdību palielināt finansējumu medicīnai, pirmdien informēja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

"Tie nebūs streiki, jo streikos piedalās tikai darbinieki, tās varētu būt tautas sapulces, mītiņi. Iespējams protesta akcijas tiks organizētas arī reģionos," norādīja Keris. Ja iecerētās protesta akcijas nedos vēlamo rezultātu un valdība uz tām nereaģēs, arodbiedrības varētu rosināt arī Saeimas atlaišanu.

BNS/Foto: Austra Helēna Žaggare/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS