Apmācies
Rīga
-2°
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Bažās par drošību Vācija lūdz Beļģiju apturēt divu atomreaktoru darbību (3)

 
20.aprīlis 2016  10:15

Vācijas vides ministre Barbara Hendriksa trešdien aicināja Beļģijas valdību uz laiku apturēt divu atomreaktoru darbību līdz izdosies noskaidrot informāciju par to drošību.

Tianžas atomelektrostaciju nodeva ekspluatācijā 1975. gadā.

Tianžas atomelektrostaciju nodeva ekspluatācijā 1975. gadā.

Beļģijas novecojošo atomreaktoru tehniskās problēmas ir raisījušas domstarpības ar Vāciju, kas virzās uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu un plāno līdz 2022.gadam slēgt visus atomreaktorus.

Dūlas atomelektrostacijas (AES) trešā un Tianžas AES otrā reaktora darbība tika apturēta 2012.gadā pēc tam, kad tajos tika konstatēti tehniski defekti.

Beļģijas Federālā kodoldrošības uzraudzības aģentūra veica pārbaudi un konsultējās ar ārvalstu ekspertiem, pirms novembrī paziņoja, ka abu reaktoru darbība var tikt atjaunota.

Tomēr Hendriksa trešdien paziņoja, ka ir jāveic papildu pārbaudes, norādot, ka Vācijas neatkarīgā Reaktoru drošības komisija (RSK) nav apstiprinājusi, ka šie reaktori ir pietiekami droši.

"Tādēļ es domāju, ka būtu pareizi atslēgt abas vietas, vismaz līdz tiek pabeigta tālāka izmeklēšana," viņa uzsvēra.
Tas "parādītu, ka Beļģija nopietni attiecas pret tās kaimiņa Vācijas bažām", piebilda ministre.

Vairāk nekā puse Beļģijas elektroenerģijas tiek saražota Dūlas AES, kurā ir četri reaktori, un Tianžas AES, kurā ir trīs reaktori.

LETA / Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS