Mazmākoņains
Rīga
Mazmākoņains
LV RU
Sabiedrībā

Saziedoti 10 000 eiro neārstējami slimā Viestura eitanāzijai Šveicē (120)

 
21.aprīlis 2016  20:55

Sabiedrība ir saziedojusi visu nepieciešamo summu - 10 000 eiro -, lai nedziedināmi slimais Viesturs Bundža piepildītu savu pēdējo vēlēšanos un viņš varētu doties uz Šveici, kas pazīstama kā eitanāzijas tūrisma galamērķis, vēsta telekanāls LNT.

Šis ir bezprecedenta gadījums Latvijā, kad izskanējis lūgums ziedot naudu nevis veselības glābšanai, bet tam, lai cilvēkam palīdzētu nomirt.

Šis ir bezprecedenta gadījums Latvijā, kad izskanējis lūgums ziedot naudu nevis veselības glābšanai, bet tam, lai cilvēkam palīdzētu nomirt.

45 gadus vecais Viesturs zaudējis cīņu ar rīkles vēzi, tāpēc pieņemts lēmums aiziet no dzīves asistētā pašnāvībā. To legāli var izdarīt Šveicē, kas pazīstama kā eitanāzijas tūrisma galamērķis, taču tam nepieciešami līdzekļi. Lai nomirtu cilvēciski un bez sāpēm, viņš lūdza sabiedrības atbalstu.

Tam bija nepieciešami aptuveni 10 000 eiro, un šopēcpusdien šī summa ir savākta.

Kā pierādījumu tam, ka no savas vēlmes nedomā atkāpties, Viesturs min saraksti ar Šveici. Šobrīd notiekot visu nepieciešamo formalitāšu kārtošana, kas varētu aizņemt aptuveni mēnesi.

Šis ir bezprecedenta gadījums Latvijā, kad izskanējis lūgums ziedot naudu nevis veselības glābšanai, bet tam, lai cilvēkam palīdzētu nomirt. Šis Viestura lūgums šobrīd sabiedrībā ir raisījis diskusiju, vai eitanāziju legalizēt arī Latvijā. Tiesībsargs Juris Jansons uzskata, ka nozares ministrijai par to ir jādiskutē kopā ar profesionāļiem. "Ja runājam par vēža slimniekiem, kur paliatīvā aprūpe Latvijā ir bezcerīga, tās ir situācijas, kur es noteiktu, ka Latvijā straujiem soļiem ir jāveido juridiskais ietvars, lai to varētu veikt," komentēja Jansons.
 
Viesturs Bundža zaudē cīņā ar vēzi

LETA / Foto: No Viestura bloga viestursbundza.webs.com


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS