Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
-2°
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Sabiedrībā

Vairāki tūkstoši dzelzceļnieku visā Latvijā rīt iesaistīsies pavasara talkā (5)

 
22.aprīlis 2016  16:20

Piektdien, 22.aprīlī, dienu pirms “Lielās talkas” vairāki tūkstoši dzelzceļnieku visā Latvijā iesaistīsies pavasara talkā. Šogad dzelzceļnieki talkos ne tikai dzelzceļa teritorijās, bet arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnē Gaiļezerā un Torņakalna novietnes Vecāku mājā, kā arī dosies palīgā mājas darbos pie vientuļajiem pensionāriem.

Vairāki tūkstoši dzelzceļnieku visā Latvijā rīt iesaistīsies pavasara talkā

Sekojot dzelzceļnieku talkošanas tradīcijai, kas aizsākās jau Latvijas brīvvalsts gados, kad galvenokārt tika apzaļumotas un labiekārtotas staciju teritorijas, arī šogad Rīgā, Imantas stacijas teritorijā, piedaloties “Latvijas dzelzceļa” prezidentam Edvīnam Bērziņam, tiks stādīti koki un košumkrūmi – dekoratīvās purpurābeles un Japānas spirejas. Uzkopšanas un labiekārtošanas darbi noritēs visā Latvijā un darbos iesaistīsies vairāki tūkstoši dzelzceļnieku.
 
“Gadu gaitā kopīga talkošana ir izvērtusies ne tikai par vēlmi uz Latvijas simtgadi mūsu valsti padarīt par zaļāko un sakoptāko pasaulē, bet arī par lielisku un aktīvu laika pavadīšanu ar kolēģiem. Man prieks, ka dzelzceļnieki tik lielā pulkā iesaistās uzkopšanas darbos un svarīgi, ka sakopjam ne tikai savu teritoriju, bet ejam palīgā arī citiem,” saka VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents Edvīns Bērziņš.
 
Aprīlī jeb “Spodrības mēnesī” kā katru gadu notiek aktīva dzelzceļa teritoriju uzkopšana, taču otro gadu pēc kārtas dzelzceļnieki dodas palīgā arī citiem. VSIA BKUS novietnē Gaiļezerā plānoti slimnīcas teritorijas uzkopšanas un labiekārtošanas darbi – tiks veidoti koku un dzīvžogu lapotnes vainagi, stādītas puķes, sakopta pļava pie slimnīcas teritorijas, kas nākotnē varētu pārtapt par lielisku atpūtas vietu. Savukārt Torņakalna novietnes Vecāku mājā dzelzceļnieki piedalīsies ģenerāltīrīšanā – mazgās logus, uzkops sanitāros mezglus un citas telpas.
 
Šogad talkotāji dosies palīgā arī vientuļajiem pensionāriem visā Latvijā, lai palīdzētu viņiem mājas un dārzu darbos.
 
Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Regīna Zommere / Publcitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS