Apmācies
Rīga
-2°
Apmācies
LV RU
Politika

Andris Piebalgs: "Jebkurā gadījumā "Vienotība" nav pazudusi un nepazudīs" (18)

 
24.aprīlis 2016  11:39

"Vienotība" ir krīzē, bet tā var būt laba iespēja pārdomāt virzienu, kādā partija vēlas iet un kādā veidā to darīt, atzina politiskā spēka valdes loceklis, viens no partijas priekšsēdētāja amata kandidātiem Andris Piebalgs.

Viņš gan atzīst, ka "Vienotība" ir krīzē, bet tā varot būt laba iespēja pārdomāt partijas nākotnes virzienu.

Viņš gan atzīst, ka "Vienotība" ir krīzē, bet tā varot būt laba iespēja pārdomāt partijas nākotnes virzienu.

"Kad es iestājos partijā, situācija bija daudz vienkāršāka, jo partija bija labi startējusi vēlēšanās. Diemžēl pēc vēlēšanām nāca dažas nepatīkamas astes, bet nekas neliecināja par dziļu krīzi, likās, ka varēsim relatīvi viegli adaptēties, turpināt vadīt valdību un produktīvi strādāt valsts labā. Situācija sarežģījās dažādu iemeslu dēļ, un tagad var teikt, ka "Vienotība" ir krīzē, bet šī krīze var būt laba iespēja pārdomāt, kur partija grib tālāk iet un kādā veidā to darīt," sacīja Piebalgs.

Viņš gan uzskata, ka arī krīzē var meklēt pozitīvās puses, piemēram, iniciatīva par ārkārtas partijas kongresu nāca no nodaļām, nav masveida izstāšanās no partijas, pretrunas nekad nav aizgājušas tik tālu, lai partija būtu sašķēlusies. "Jebkurā gadījumā "Vienotība" nav pazudusi un arī nepazudīs," piebilda politiķis.

""Vienotība" pēc vēlēšanām neizanalizēja pieļautās kļūdas. "Vienotība" ir partija, kas balstās uz vērtībām, tāpēc nevar atstāt neskaidras lietas. Tā ir pirmā kļūda, ko mēs pieļāvām. Otrā - jāatzīst, ka valdības maiņa bija ļoti neveiksmīga "Vienotībai". Gan arī tas, kāpēc iepriekšējā valdība aizgāja, gan arī jaunās valdības veidošanas process. Trešais - mēs radījām iespaidu, ka "Vienotība" ir gatava sašķelties vai pat sašķīst gabaliņos. Tam nebija objektīva pamata, bet medijiem bija pamats tam noticēt, jo paziņojumi bija dažādi, pretrunīgi un dažkārt ļoti asi," norādīja Piebalgs, taujāts par pieļautajām kļūdām.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS