Apmācies
Rīga
-1°
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Baraks Obama ieradies vizītē Vācijā (6)

 
24.aprīlis 2016  23:00

ASV prezidents Baraks Obama svētdien ieradies vizītē Vācijā, kuras laikā viņš gatavojas kopā ar kancleri Angelu Merkeli atklāt pasaules lielāko industriālo tehnoloģiju gadatirgu Hannoverē un plāno veicināt sarunas par iecerēto Eiropas Savienības (ES) un ASV brīvās tirdzniecības līgumu (TTIP).

Lai gan abas puses noskaņotas vismaz pamatlīnijās pabeigt šo vienošanos līdz janvārim, kad Obamas pilnvaru termiņš prezidenta amatā beigsies, līgumam ir daudz pretinieku, kas raizējas, ka tas var apdraudēt pašreizējos ES vides aizsardzības un tiesiskos standartus.

Dienu pirms ASV prezidenta ierašanās Vācijas vicekanclers un ekonomikas ministrs Zigmārs Gabriels brīdināja, ka vienošanās var izgāzties, ja Vašingtona nebūs gatava uz piekāpšanos.

Pēc viņa teiktā, amerikāņi pārlieku pieķērušies idejai "Pērc Amerikas ražojumu!". "Mums tas nav pieņemams. Viņi negrib atvērt savus publiskos iepirkumus Eiropas kompānijām. Uzskatu, ka tas ir pretrunā ar brīvās tirdzniecības principiem," ministrs sacīja biznesa izdevumam "Handelsblatt".

Sestdien Hannoverē protesta akcijās pret TTIP piedalījās aptuveni 35 tūkstoši demonstrantu.

LETA, AFP


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS