Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Noderīgi ikdienā

Kas jāņem vērā, izvēloties apavus pārgājienam un dārza darbiem (4)

 
26.aprīlis 2016  09:09

Gan darbam dārzā, gan pārgājienam nav nepieciešams izvēlēties apavus pat ar ortopēdiski ieteicamo 4 cm papēža augstumu, jo tas var padarīt apavus nepietiekami stabilus.

Pārgājienam kalnos noteikti nederēs sandales ar vaļējiem pirkstgaliem. Velc kalnu zābakus vai citus šņorzābakus, ko nav žēl nobružāt.

Pārgājienam kalnos noteikti nederēs sandales ar vaļējiem pirkstgaliem. Velc kalnu zābakus vai citus šņorzābakus, ko nav žēl nobružāt.

Pārgājiena apavus izvēlas atkarībā no pārgājiena veida: pa asfaltu, zemes, grantētu ceļu derēs ērtas botas vai puszābaki. Vēlams labs zoles protektors, kas nodrošina, ka neslīd kājas.

Pārgājienam kalnos noteikti jāvelk kalnu zābaki vai, ja tādu nav, ceļojuma somā jāieliek šņorējami rudens vai ziemas puszābaki, ko nav žēl nobružāt. Kalnu takām nederēs sandales ar vaļējiem pirkstgaliem.

Pārgājienam gar jūras krastu jāizvēlas viegli apavi, kas satur potīti un ātri žūst, jo vietām nāksies pārbrist jūrā ietekošās upītes un strautus. Neplāno iet gar jūru plikām kājām! Jāņem vērā, ka pludmales segums ir nedaudz slīps uz jūras pusi – ilgstoši pa tādu ejot bez apaviem, pirmkārt, pēdas sāpēs jau pēc pirmajiem trim kilometriem, otrkārt, slīpuma dēļ var sāpēt nepietiekami nostiprinātās potītes. Sintētiska materiāla apavos var izsust kājas un uz pēdām, arī starp kāju pirkstiem var veidoties sāpīgas tulznas. Pārgājienam gar jūras malu derēs tūristu sandales vai ērtas, ievalkātas dabīgās ādas vai auduma botas.

Dārza apaviem jāpārdomā protektora nepieciešamība, jo zoļu rievās bagātīgi krāsies netīrumi, kas sažuvuši atkritīs no zolēm un radīs netīru vidi. Ērtāk strādāt vismaz līdz potītei garos apavos, kuros neiebirs zeme. Pavasarī noderīgos gumijniekus vasarā var nomainīt pret gumijas galošām. Strādājot krokšos un sandalēs, apavos sabirs zeme un būs netīras kājas.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS