Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Bizness

Samazinot izdevumus, ministriju kabatās "atradušies" 50 miljoni (42)

 
26.aprīlis 2016  08:38

Pārskatot ministriju bāzes izdevumus, ir atrasti papildu 50 miljoni eiro, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Finanšu ministre: "Pārskatot ministriju bāzes izdevumus, atrasti papildu 50 miljoni eiro".

Finanšu ministre: "Pārskatot ministriju bāzes izdevumus, atrasti papildu 50 miljoni eiro".

"Ir diezgan labas ziņas - mēs esam atraduši ministriju kabatās papildu 50 miljonus eiro," sacīja ministre.

Reizniece-Ozola arī atgādināja, ka pagājušajā gadā visām ministrijām bija uzdevums samazināt izdevumus par 3%, tādējādi iegūstot 12 miljonus, savukārt šogad izvēlēta darbietilpīgāka metode, kas arī devusi labākus rezultātus. "Šogad mēs izmantojām jaunu metodi - daudz darbietilpīgāku, daudz sarežģītāku, bet redzam, ka ir četras reizes labāks rezultāts," viņa teica.

Vienlaikus Reizniece-Ozola piebilda, ka ministri varēs šo papildu atrasto finansējumu izmantot savām nākamā gada prioritātēm.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka šā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 7,4 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 7,7 miljardi eiro. Pieļaujamais valsts budžeta deficīta līmenis ir 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Latvijas IKP faktiskajās cenās paredzēts 26,1 miljarda eiro apmērā, savukāt ekonomikas izaugsme - 3% apmērā. Vispārējās valdības budžeta ieņēmumu prognoze ir 34,3% apmērā no IKP, izdevumu prognoze 35,3% apmērā no IKP un valsts parāds 39,9% apmērā no IKP.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS