Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Esi vesels

Zāļu pirkšana internetā: kas jāzina, lai "neiegrābtos" viltojumā (3)

 
29.aprīlis 2016  07:11

Veselības inspekcija aicina ievērot piesardzību, iegādājoties zāles tīmekļa vietnēs internetā. Paskaidrojot, ka tas rada risku iegādāties viltotas, nekvalitatīvas un apšaubāmas izcelsmes zāles, kuru lietošana var būt neefektīva vai kaitīga.

Zāļu pirkšana internetā: kas jāzina, lai "neiegrābtos" viltojumā

No visām 824 licencētajām aptiekām Latvijā tikai piecas aptiekas veic bezrecepšu zāļu izplatīšanu, izmantojot internetu. Ar šo licencēto aptieku sarakstu var iepazīsties mājaslapā www.zva.gov.lv sadaļā Licencētie farmaceitiskās darbības uzņēmumi – Tiešsaistes (online) aptiekas.

Atļauts izplatīt tikai Latvijas Republikas Zāļu reģistrā iekļautās bezrecepšu zāles. Ar šo zāļu sarakstu iespējams iepazīties ZVA mājaslapas sadaļā Reģistrs – Cilvēkiem paredzēto zāļu meklēšanas forma.

Pērkot zāles interneta aptiekās, ikreiz jāpārliecinās par vienotā logo esamību. Vienotais logo sastāv no četrām krāsu joslām (pelēkas un trīs nokrāsu zaļās krāsas), zem kurām ir tās valsts karoga attēls, kurā interneta aptieka ir reģistrēta, un teksts “Spiediet šeit, lai pārbaudītu, vai šī tīmekļa vietne darbojas likumīgi”. Klikšķinot uz logo aptiekas tīmekļa vietnē, cilvēki tiek novirzīti uz nacionālās zāļu aģentūras, Latvijā – ZVA, tiešsaistes reģistru, kurā norādītas visas valstī likumīgi strādājošās interneta aptiekas.    

Zāļu pirkšana internetā: kas jāzina, lai "neiegrābtos" viltojumā


Gadījumā, ja iedzīvotājus neapmierina zāļu izsniegšanas kārtība aptiekās, ir aizdomas par iespējami viltotu zāļu izplatīšanu vai par zāļu pirkumu pieprasīta nepamatota samaksa, vari  vērsties Veselības inspekcijā ar iesniegumu, lai inspekcijas speciālisti varētu pārbaudīt faktu.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Vida Press

 


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS