Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Trakā pasaule

Neticami, kā beidzās orālais sekss starp diviem iereibušiem jauniešiem (38)

 
01.maijs 2016  11:35

Īsumā – ar tiesas prāvu. Jo pret 17 gadus veco jaunieti tika celta apsūdzība par seksuālu vardarbību pret sešpadsmitgadīgu meiteni, kura bijusi smagā alkohola reibumā. ASV sabiedrību gan pamatīgi šokējis sekojošais tiesas lēmums – lai arī dzimumsakari tika pierādīti, tiesa puisi attaisnoja, jo pēc tās ieskatiem orālais sekss ar upuri, kurš nav pie samaņas, nav bijis uzskatāms par izvarošanu.

Meitene bijusi tādā reibonī, ka neatceras orālā seksa epizodi. Visa sāga nonāca līdz tiesai par izvarošanu.

Meitene bijusi tādā reibonī, ka neatceras orālā seksa epizodi. Visa sāga nonāca līdz tiesai par izvarošanu.

Incidents noticis Talsas pilsētā Oklahomas štatā ASV. Puisis, kurš pēcāk tika apsūdzēts izvarošanā, pēc kādas vakara iedzeršanas pilsētas parkā nogādājis smagā alkohola reibumā esošo meitenei, savu paziņu, mājās, pie vecmammas. Tā kā pusaudze alkohola dēļ ik pa laikam zaudējusi samaņu, satrauktie radinieki viņu nogādājuši slimnīcā, kur meitene pamodās ārstu klātbūtnē. Tajā brīdī mediķi viņai veica analīzes seksuālas vardarbības seku konstatēšanai. Uz meitenes ķermeņa tika  konstatētas apsūdzētā puiša DNS pēdas, informē ziņu portāls Theguardian.com.

Tiesnesis noziegumu nesaskata
Puisis taisnojies, ka ieskurbusī meitene viņa dzimumlocekli ar muti apmierinājusu ar abu piekrišanu, taču meitene tiesā pavēstījusi, ka neatceras neko pēc parka atstāšanas – arī to, ka būtu piekritusi šādiem sakariem ar puisi. Talsas apgabala prokuratūra tāpēc nolēma celt apsūdzību par seksuālu vardarbību - izvarošanu.

Taču - pavisam negaidīti! - tiesnesis apsūdzību noraidīja, savukārt apelācijas tiesa savā spriedumā paziņoja, ka piespiedu seksuāls akts nevar notikt gadījumā kad upuris, alkohola ietekmes rezultātā, ir pilnīgā bezsamaņā. Skaidrojot savu lēmumu sašutušajiem prokuroriem tiesnesis teicis: „Attiecīgais likums runā par spēka pielietošanu dažādos veidos, taču nemin ne vārda par situāciju, kurā iespējamais upuris ir zaudējis samaņu alkohola ietekmē. Mēs neiziesim no likuma valodas rāmjiem tikai tādēļ, lai kādu veiksmīgi notiesātu.”

Prokurors šokēts
Apsūdzības uzturētājs, Talsas novada rajona prokurors Bendžamins Fu (Benjamin Fu), medijiem pavēstījis, ka viņš nespēj iedomāties, ka kāds cits, izņemot tiesnesi, tajā dienā uzskatījis, ka likums konkrēto seksuālo darbību sakarā ir neskaidrs un nenoteikts. „Piespiešana uz seksuālām darbībām un seksuālo vardarbību ietver sevī arī situāciju, kurā upuris ir pārāk smagā alkohola reibumā, lai dotu savu piekrišanu,” apgalvojis prokurors.

Citi Oklahomas tiesu speciālisti savukārt izteikušies, ka tiesnesis rīkojies pareizi, ievērojot likumā teikto, taču mudinājuši pārskatīt šī ASV štata likumdošanas valodu, kas esot pamatīgi novecojusi.

Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS