Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Bizness

Te ir darbs: vismaz 294 vietās gaida strādātgribošus tīņus vasaras periodam (13)

 
02.maijs 2016  09:39

Darba devēji Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) pašlaik pieteikuši 3248 darbavietas skolēniem vasarā, uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Pašam sava nopelnīta nauda - tas ir ārkārtīgi patīkams brīdis jauna cilvēka dzīvē. Pašlaik pieteiktas jau 3248 brīvas darbavietas skolēniem vasarā.

Pašam sava nopelnīta nauda - tas ir ārkārtīgi patīkams brīdis jauna cilvēka dzīvē. Pašlaik pieteiktas jau 3248 brīvas darbavietas skolēniem vasarā.

Darba vietas jauniešiem ir pieteikuši 294 darba devēji. Šogad skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā NVA plāno iesaistīt 4,1 tūkstoti skolēnu, skolēnu nodarbināšanai plānotais finansējums ir 850 tūkstoši eiro.

Skolēni vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kuri mācās pamatskolā un vidusskolā, ar valsts atbalstu vasaras brīvlaikā varēs strādāt līdz diviem mēnešiem. Valsts dotēs skolēna darba algu 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Minimālā alga šogad ir 370 eiro apmērā.

Šogad skolēnu reģistrācija notiks līdz augustam. Taču valsts līdzfinansēto darbavietu skaits ir ierobežots, un iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka reģistrēto skolēnu daudzums pārsniedz piedāvāto darbavietu skaitu, līdz ar to skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā.

Pirmdien pēcpusdienā NVA uzsāks skolēnu elektronisko pieteikumu reģistrāciju dalībai skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā. Pasākumu plkst.15.40 NVA Rīgas filiālē atklās labklājības ministrs Jānis Reirs un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Savukārt plkst.16 tiks dots starts skolēnu reģistrācijai internetā visā Latvijā.

Reģistrēties skolēni varēs patstāvīgi NVA mājaslapā, tās labajā pusē uzmeklējot baneri ar uzrakstu "Pieteikšanās skolēnu vasaras darbam". Skolēnam jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Lai aizpildītu pieteikumu, skolēnam būs nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte. Ja skolēnam nav piekļuve internetam, viņš var doties uz tuvāko NVA filiāli, un filiāles darbinieki viņam palīdzēs aizpildīt pieteikumu elektroniski.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS