Mākoņains
Rīga
-3°
Mākoņains
LV RU
Sabiedrībā

Latvijā svin Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26.gadadienu. FOTO (140)

 
04.maijs 2016  08:47

Šodien Latvijā un citviet pasaulē ar dažādiem pasākumiem tiks svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26.gadadiena.

1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu".

1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu".

1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Augstākā padome noteica valsts varas "de facto" atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu.

1990.gada 4.maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Deputāti, kuri pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu devās uz mītiņu Daugavmalā, tika sveikti ar ziediem un skaļām gavilēm. Komunisti un interfrontieši, kas atteicās piedalīties balsošanā, parlamenta namu atstāja pa sētas durvīm.

1990.gada 4.maijā Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs nosūtīja vēstījumu PSRS prezidentam Mihailam Gorbačovam, kurā teikts, ka Latvijas Republika sāk pārejas periodu. Šāds vēstījums tika nosūtīts arī pasaules valstu valdībām un PSRS tautām un demokrātiskajām kustībām.

Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa - video:


 
Valsts svētku vakara koncerts "Mūsu balsis brīvībai"
 
Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu 4.maijam
 
Pasākums "Smaidi, Latvija, tev pieder mana sirds!"
 
Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē
LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA, Zane Bitere/LETA, Evija Trifanova/LETA, Video: Latvijas Republikas Saeima


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS