Apmācies
Rīga
-1°
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Eiropas Komisija vēlas, lai par katru noraidīto bēgli dalībvalstis maksā 250 000 eiro (108)

 
04.maijs 2016  18:20

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm nākotnē būtu jāuzliek par pienākumu uzņemt patvēruma meklētājus no tām bloka valstīm, kurās patvēruma meklētāju jau ir pārāk daudz, vai arī jāmaksā 250 000 eiro par katru noraidīto patvēruma meklētāju, trešdien ierosināja Eiropas Komisija (EK).

Katra ES dalībvalsts var "zināmu laiku nepiedalīties pārvietošanā", bet tad tai ir jāmaksā 250 000 eiro par katru patvēruma meklētāju, kuru tā atsakās uzņemt, ierosinājusi EK.

Katra ES dalībvalsts var "zināmu laiku nepiedalīties pārvietošanā", bet tad tai ir jāmaksā 250 000 eiro par katru patvēruma meklētāju, kuru tā atsakās uzņemt, ierosinājusi EK.

Katra ES dalībvalsts var "zināmu laiku nepiedalīties pārvietošanā", bet tad tai ir jāmaksā 250 000 eiro par katru patvēruma meklētāju, kuru tā atsakās uzņemt, ierosinājusi EK. Nauda rezultātā nonāks tajās ES valstīs, kas šos patvēruma meklētājus uzņems.

Ungārija EK ierosinājumu par naudassodiem nepakļāvīgajām dalībvalstīm nodēvējusi par "šantāžu".

"Tā ir šantāža, tas no komisijas puses ir nepieņemams un neeiropeisks priekšlikums," pēc tikšanās Prāgā ar reģiona kolēģiem sacīja Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto.

Vairākas Centrāleiropas valstis noraidījušas mēģinājumus piespiest tās uzņemt bēgļus, bet programma, kas paredz vienreizēju 160 000 patvēruma meklētāju pārvietošanu bloka iekšienē, faktiski nav sākusi darboties.

Čehijas premjerministrs Bohuslavs Sobotka, kura valsts neatbalsta pastāvīgas ES patvēruma meklētāju shēmas ieviešanu, vēl otrdien norādīja, ka "mēs tik pat lielā mērā noraidām ierosinātās sankcijas par nepakļaušanos [kvotu plānam]".

Iepriekš pieņemtā patvēruma meklētāju pārvietošanas shēma tiks īstenota "pilnā apmērā", trešdien uzsvēra EK.
 
Turcijas pilsētu Dikili pārplūdina no Grieķijas atpakaļ uzņemtie bēgļi
 
Bēgļu nometne pie Grieķijas-Maķedonijas robežas
 
Maķedonijas armija uz robežas ar Grieķiju būvē žogu
 
Karavīri slien žogu uz Ungārijas-Horvātijas robežas

LETA/Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS