Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Kultūra

Maestro Raimonds Pauls un citi saņem augstākos valsts apbalvojumus. FOTO (21)

 
04.maijs 2016  22:13

Šodien, Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Melngalvju namā pasniedza augstākos valsts apbalvojumus.

Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem kultūrā, spilgtu māksliniecisko ieguldījumu akadēmiskajā un populārās mūzikas žanrā, kā arī teātra un kino mūzikā Raimonds Vējonis pasniedza maestro Raimondam Paulam.

Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem kultūrā, spilgtu māksliniecisko ieguldījumu akadēmiskajā un populārās mūzikas žanrā, kā arī teātra un kino mūzikā Raimonds Vējonis pasniedza maestro Raimondam Paulam.

Vējonis svinīgā ceremonijā pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu.

Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem kultūrā, spilgtu māksliniecisko ieguldījumu akadēmiskajā un populārās mūzikas žanrā, kā arī teātra un kino mūzikā pasniedza maestro Raimondam Paulam.

Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru pasniedza operdziedātājam Aleksandram Antoņenko, operdziedātājai Kristīnei Opolais, pianistam, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas klavierspēles pasniedzējam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras profesoram Sergejam Osokinam, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektorei, profesorei, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklei Irinai Pilverei.

Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru nolēma piešķirt ilggadējam kultūras un sabiedriskajam darbiniekam, tulkotājam un mecenātam, ķīmijas zinātņu doktoram Pēterim Paulim Bolšaitim, Latvijas Nacionālās operas un baleta ilggadējai baleta māksliniecei Margaritai Demjanokai, kultūras darbiniecei, muzeju speciālistei, Raiņa un Aspazijas muzeja "Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Baznīcas ielā 30" izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītājai Gaidai Jablovskai, kā arī fotoreportierim, žurnāla "Jurista Vārds" ārštata fotokorespondentam Borisam Koļesņikovam.

Tāpat ar Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru apbalvoja Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas projektu koordinatori, tradicionālās kultūras biedrības "Aprika" vadītāju, nemateriālā kultūras mantojuma eksperti, pedagoģi Māru Mellēnu, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mežragu grupas koncertmeistaru Vilni Siliņu, kā arī ilggadējo Alsungas novada kultūras darbinieci, Alsungas etnogrāfiskā ansambļa "Suitu sievas" dalībnieci Mariju Steimani.

Ordeņu kapituls arī nolēma piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru ilggadējai tautas deju ansambļu vadītājai, pedagoģei un horeogrāfei, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājai Ievai Adāvičai, Siguldas Mākslas skolas "Baltais flīģelis" mūzikas pedagogam un pūtēju orķestru diriģentam Andrim Muižniekam, ilggadējai biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" sabiedriskajai darbiniecei un Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Patoloģijas katedras docentei Vijai Tipainei, kā arī ilggadējai biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" sabiedriskajai darbiniecei, ārstei Čakstei Tīpainei.
 
Augstāko valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonija

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS