Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Kultūra

Glastonberijas festivālā godinās aizgājušās mūzikas leģendas - Deividu Boviju un Prinsu (1)

 
05.maijs 2016  18:39

Šogad Glastonberijas festivālā godinās mūžībā aizgājušos mūziķus Deividu Boviju un Prinsu, paziņojusi pasākuma rīkotāja Emīlija Īvisa.

Šogad Glastonberijas festivālā godinās mūžībā aizgājušos mūziķus Deividu Boviju un Prinsu.

Šogad Glastonberijas festivālā godinās mūžībā aizgājušos mūziķus Deividu Boviju un Prinsu.

Uz "Pyramid" skatuves būs novietota lieta metāla skulptūra zibens šautras formā, ko iedvesmojis Bovija albuma "Aladdin Sane" vāka attēls. Skulptūra atradīsies uz skatuves, kamēr tur uzstāsies britu grupa "Coldplay", dziedātāja Adele un citi mūziķi.

Uz "Park" skatuves tiks izpildīta amerikāņu komponista Filipa Glāsa 4.simfonija, kas atvasināta no Bovija hita "Heroes".

Īvisa atklāja, ka pasākumā plānots pieminēt arī aprīlī mūžībā aizgājušo amerikāņu dziedātāju Prinsu. Viņa apstiprināja, ka Prinsa uzstāšanās festivālā "trīs gadus bija tuvu tam, lai īstenotos dzīvē".

Īvisa Prinsa nāvi nodēvēja par "milzīgu zaudējumu mūzikai".

Janvārī ar vēzi mirušais Bovijs uzstājās Glastonberijas festivālā 2000.gadā. Šogad festivālā tiks demonstrēts Bovija koncerta videoieraksts.

Īvisa vada festivālu kopā ar tēvu Maiklu Īvisu, kurš izveidoja pasākumu 1970.gadā.

Viņa noraidīja baumas, ka festivālu plānots pārcelt uz citu vietu. Taču viņa sacīja, ka 2018. un 2019.gadā iecerēts rīkot atsevišķus festivālus, kuri norisināsies citviet.

"To veidos visa Glastonberijas komanda, taču tā nosaukums nebūs Glastonberijas festivāls," viņa teica.

Glastonberijas festivāls norisināsies no 23. līdz 26.jūnijam.

Glastonberijas festivāla galvenie izpildītāji šogad būs britu dziedātāja Adele, kā arī grupas "Coldplay" un "Muse". Zināms, ka šogad festivālā uzstāsies arī dziedātāja P.Dž.Hārvija, Džefa Linna grupa ELO un vokāliste Džesa Glinna.

Festivālu atklās ar britu rokgrupas "James" uzstāšanos.

LETA/Foto: Vida Press


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS