Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Atklājies, kam naudu slepeni ziedojis mirušais mūziķis Prinss (10)

 
05.maijs 2016  22:00

57 gadu vecumā aizgājušais dziedātājs Prinss, kura materiālā situācija pēdējos gadus nebūt nav bijusi spoža, izrādās, bijis ar labu sirdi.

Prinss slepus ziedojis bāreņiem Afganistānā  - vismaz pēdējos 6 savus dzīves gadus. Turklāt neraugoties uz faktu, ka viņam pašam finansiālā ziņā vairs spoži negāja.

Prinss slepus ziedojis bāreņiem Afganistānā - vismaz pēdējos 6 savus dzīves gadus. Turklāt neraugoties uz faktu, ka viņam pašam finansiālā ziņā vairs spoži negāja.

Aprīlī mūžībā aizgājušais amerikāņu dziedātājs Prinss slepus ziedojis vairākus desmitus tūkstošu dolāru bāreņiem konfliktu plosītajā Afganistānā, aģentūrai AFP ceturtdien apstiprinājusi labdarības organizācija. Leģendārais mūziķis, kurš aprīlī aizgāja mūžībā, ziedojis desmitiem tūkstošu dolāru labdarības organizācijai PARSA, kas atbalsta grūtībās nonākušos bērnus un sievietes Afganistānā. Prinsa ziedojumi izlietoti simt cilvēku apmācībai, kuri tagad rūpējas par apmēram 2000 bez ģimenes palikušiem bērniem, norādīja labdarības organizācijas pārstāve Mārnija Gustavsone.

Prinss ziedoja ar Sietlas filantropes Betijas Tisdeilas starpniecību. Dziedātājs sācis ziedot pēc 2010.gada ceļojuma uz Afganistānu kopā ar Tisdeilu, atklāja Gustavsone. Prinsa pirmais ziedojums bija 15 000 ASV dolāru (13 000 eiro) apmērā, bet pēc tam viņš katru gadu ziedojis pa 6000 dolāriem (5200 eiro).
Pagājušajā gadā mirušās Tisdeilas nodibinātā labdarības organizācija HALO apstiprināja, ka viņa Prinsa vārdā veikusi ziedojumus PARSA.Prinss esot devis priekšroku "klusajai filantropijai", taču pēc mūziķa nāves PARSA vēlējusies pateikties par atbalstu, sacīja Gustavsone.
57 gadus vecais Prinss bija starp pazīstamākajiem un ekstravagantākajiem mūziķiem pasaulē.

Amerikāņu dziedātājs Prinss
Fani Amerikā sēro par mirušo Prinsu
Krematorijā Minesotā atvadās no mirušā mūziķa Prinsa


LETA/Foto: Ekrānuzņēmums/Reuters/AFP/EPA/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS