Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
112

Uz ielām samazinājies negadījumu un konfliktu skaits starp velosipēdistiem un gājējiem (12)

 
06.maijs 2016  10:01

Samazinājies negadījumu un konfliktu skaits starp velosipēdistiem un gājējiem uz ietvēm, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

Pērn ticis novērots kopējās satiksmes drošības uzlabojums.

Pērn ticis novērots kopējās satiksmes drošības uzlabojums.

Viņš pastāstīja, ka laikā līdz 2014.gadam pieaudzis negadījumu un konfliktu skaits starp velosipēdistiem un gājējiem. Savukārt pērn ticis novērots kopējās satiksmes drošības uzlabojums. Arī cietušo skaits šādos negadījumos bijis mazāks. "Šā gada sākumā vērojamas labas tendences - gan negadījumi, gan iesaistīto un cietušoo [skaits] samazinās par 30%," teica Teteris.

Savukārt, runājot par aizvadītās nedēļas nogalē notikušo braucienu "Kritiskā masa", CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks uzsvēra, ka velosipēdisti ir tādi paši satiksmes dalībnieki kā autovadītāji vai gājēji. "Viņiem pienākas sava veloinfrastruktūra. Ir noteikta likumdošana, kurai ir jāpakļaujas. Diez vai ar šo akciju velobraucēji ieguva vairāk mīlestības pret sevi," atzina Teteris.

Ar šā gada 1.janvāri spēkā stājās jaunie Ceļu satiksmes noteikumi, kuru mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, īpašu uzmanību vēršot uz mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka svētdien, 1.maijā, tradicionālajā nesankcionētajā velosipēdistu braucienā "Kritiskā masa" piedalījās aptuveni divi tūkstoši velobraucēju. Brauciens notiek, lai pievērstu uzmanību pilsētu infrastruktūras nepiemērotībai riteņbraucēju vajadzībām.

BNS/Foto: Rebeka Žeire/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS