Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
112

Ukrainā par "separātisma finansēšanu" arestēts "Liepājas metalurga" īpašnieks (73)

 
10.maijs 2016  13:30

Ukrainas Drošības dienests (UDD) par "separātisma finansēšanu" arestējis bijušo Sevastopoles pilsētas padomes deputātu, rūpnīcas "Liepājas metalurgs" līdzīpašnieku Jevgeņiju Kazminu, vēsta Ukrainas tīmekļa medijs "PolitNavigator", atsaucoties uz "Pilsoniskā korpusa "Azov"" vadītāja Romāna Zvariča dzīvesbiedri Svitlanu Zvariču.

Rūpnīcas "Liepājas metalurgs" līdzīpašnieks Jevgeņijs Kazmins.

Rūpnīcas "Liepājas metalurgs" līdzīpašnieks Jevgeņijs Kazmins.

"UDD par separātisma finansēšanu arestējusi Jevgeņiju Kazminu - Krimas "KVV-Grupp" īpašnieku. Šis separātiskais grupējums mēģināja sagrābt rūpnīcu "Atek" un iznīcināt brīvprātīgo remontbāzi (..) un pulka "Azov" mācību treniņu bāzi," sociālajā tīklā "Facebook" raksta Zvariča.

Kazmins kopā ar savu partneri Valēriju Krištaļu pēc Krimas okupācijas turpināja biznesu Ukrainā. Viņu uzņēmums cita starpā nodarbojās ar metāllūžņu eksportu no Ukrainas uz Rietumiem.

2014.gadā uzņēmēji metāllūžņu pārstrādei Latvijā iegādājās rūpnīcu "Liepājas metalurgs".

Krištaļs un Kazmins arī kontrolē SIA "Karbon", kas Sevastopolē Uzvaras parka rajonā būvēja elitāro apartamentu kompleksu "Victory Hills".

Šajā projektā tika pārsniegts būves stāvu skaits un apbūves platība, tāpēc Krievijas prokuratūra uzņēmumam piesprieda naudassodu. Būve ir iesaldēta.

LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS