Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā vistu vanaga ligzdā izšķīlies cālis (10)

 
12.maijs 2016  10:12

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā vistu vanaga ligzdā trešdien izšķīlies cālis, liecina informācija portālā "Dabasdati.lv".

Ligzda uzieta 2013.gadā, kad to atstāja trīs jaunie putni.

Ligzda uzieta 2013.gadā, kad to atstāja trīs jaunie putni.

Cāļa izšķilšanās piefiksēta, vērojot tiešraidi. Turklāt viss liecinot, ka drīzumā arī otram cālim vajadzētu izlauzties no olas čaumalām.

Jau ziņots, ka no 31.marta ikvienam ir iespēja tiešsaistē vērot notikumus vistu vanaga ligzdā, kas atrodas vienā no Rīgas rūpnieciskajiem rajoniem.

Ligzda uzieta 2013.gadā, kad to atstāja trīs jaunie putni. Jau nākamajā gadā ligzdā tika izperēti četri mazuļi. Pagājušajā gadā ligzdu pirmo reizi aprīkoja ar tiešsaistes kameru, tomēr ligzdošana nebija sekmīga. Eksperti pieļauj, ka vistu vanaga tēviņš nenodrošināja mātīti ar barību pietiekamā daudzumā, tāpēc ligzda palika tukša un tajā iedētās olas vēlāk izēda vārna.

Šogad tiešraides tiek nodrošinātas no piecu putnu ligzdām - ir iespēja vērot notikumus jūras ērgļa ligzdā, melnā stārķa ligzdā, zivjērgļa ligzdā, vistu vanaga ligzdā, kā arī tiešsaistes kamera ir uzstādīta zaļās vārnas būrīti.

Vistu vanagu tiešraidē var vērot ŠEIT.

LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS