Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
-2°
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Politika

Eksprezidents Bērziņš: bēgļi ir sīkums, salīdzinot ar nepilsoņu skaitu Latvijā (87)

 
13.maijs 2016  08:52

Bēgļi ir sīkums, salīdzinot ar nepilsoņu skaitu Latvijā, uzskata eksprezidents Andris Bērziņš. Intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" viņš norādīja, ka nepilsoņu jautājums Latvijā joprojām nav atrisināts.

Andris Bērziņš Latvijas Valsts prezidenta amatā bija no 2011. līdz 2015.gadam.

Andris Bērziņš Latvijas Valsts prezidenta amatā bija no 2011. līdz 2015.gadam.


"Bēgļi, kas jāuzņem, ir sīkums, salīdzinot ar to, ko mēs neesam atrisinājuši līdz galam - tas ir nepilsoņu jautājums. No iepriekšējās mūsu vēstures vēl ir palikuši vismaz 230 000 tādu cilvēku kā nepilsoņi. Ja mēs tik aktīvi kaut kādam nelielam skaitam piegriežam vērību, tad mums vajadzētu atrisināt esošo bāzi un tad iet uz priekšu. Kārtību vajag savās mājās, nevis censties par katru cenu izmanīt to kārtību kaimiņu mājās," uzskata eksprezidents.

Viņš arī sacīja, ka brīvības un taisnības izpratne dažādās pasaules vietās un cilvēkiem atšķiras. "Ja viņus cenšas visus izveidot pēc sava ģīmja un līdzības, bieži vien tas dod neparedzamas un ilgtermiņa negatīvas sekas visiem," piebilda Bērziņš.

Vaicāts par attiecību veidošanu ar Krieviju, Bērziņš uzsvēra, ka esam izdarījuši visu nepieciešamo, lai justos droši un stipri, un tas ir izejas punkts.

"Atcerēties, ka kaimiņus nevar izvēlēties, viņi ir un jāatrod balanss. Nav tomēr labāks veids izdomāts kā meklēt mierīgā sarunu ceļā risinājumus," norādīja Bērziņš.

Vaicāts par laiku pēc prezidentūras beigām, eksprezidents teica, ka pārslēgšanās bijusi salīdzinoši vienkārša veselības dēļ. "Man bija saasinājušās vecas, zināmas mugurkaula problēmas. Trešdien pabeidzu un pirmdien pēcpusdienā pamodos jau pēc smagas mugurkaula operācijas, un tad faktiski bija jācīnās vairākus mēnešus, lai dabūtu atpakaļ gan fizisko, gan garīgo līdzsvaru. Man tā dzīve ir mācījusi, ka visu laiku ir sevi jādzen, ja gribi tikt uz priekšu. Nekāda cita varianta nav," stāstīja eksprezidents.

Viņš piebilda, ka darbs, kas rada arī fizisku nogurumu, ir ļoti, ļoti nepieciešams, jo tas dod iespēju pārlādēties, neuzkrāt sevī īgnumu, ļaunumu.

Bērziņš atzina, ka cilvēciski emocionālākais brīdis viņa prezidentūras laikā bija viesošanās savā skolā un tikšanās ar 1.klases skolotāju pirmajā dienā prezidenta amatā.

Andris Bērziņš Latvijas Valsts prezidenta amatā bija no 2011. līdz 2015.gadam. Viņš bija pirmais Valsts prezidents atjaunotās Latvijas laikā, kurš nekandidēja uz otro termiņu.

BNS, Kasjauns.lv/ Foto: Ieva Lūka/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS