Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Itālijā turpmāk drīkstēs zagt pārtiku, lai nomāktu izsalkumu (45)

 
14.maijs 2016  19:23

Itālijas Augstākā tiesa maija sākumā nolēma, ka pārtikas zādzība nelielā apmērā, lai apmierinātu izsalkumu, nav krimināli sodāms nodarījums, raksta "Jurista Vārds".

Augstākās tiesas spriedums dod "zaļo gaismu" pārtikas paņemšanai no veikaliem, neveicot samaksu par tiem, ja persona cieš badu.

Augstākās tiesas spriedums dod "zaļo gaismu" pārtikas paņemšanai no veikaliem, neveicot samaksu par tiem, ja persona cieš badu.

2011.gadā ukraiņu izcelsmes bezpajumtnieks tika pieķerts, mēģinot nozagt divus siera gabaliņus un Frankfurtes desiņu iepakojumu 4,07 eiro vērtībā. Par šo noziegumu vīrietis tika tiesāts, un viņam tiesa piesprieda sešu mēnešu cietumsodu un naudas sodu 100 eiro apmērā, ko viņš nespēja samaksāt.

Itālijas Augstākā tiesa konstatēja, ka vīrietis pārtikas produktus paņēma neatliekamas un nozīmīgas nepieciešamības spiests, proti, lai remdētu spēcīgu izsalkumu. Tiesas ieskatā šādos apstākļos personas rīcība nav uzskatāma par noziedzīgu.

Šis tiesas nolēmums ir izraisījis lielu rezonansi Itālijas medijos un tiek apspriests kā pareizs un taisnīgs. Vienlaikus minētais spriedums ir aktualizējis jautājumu par Itālijas tiesu sistēmas efektivitāti - šī lieta tika skatīta piecus gadus trīs instancēs.

Tomēr šis spriedums radījis arī dažas neskaidrības, proti, līdz šim kriminālsoda draudi noteiktā mērā ir atturējuši personas no pārtikas preču zādzībām, taču Augstākās tiesas spriedums dod "zaļo gaismu" pārtikas paņemšanai no veikaliem, neveicot samaksu par tiem, ja persona cieš badu.

LETA/Foto: Vida Press






    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS