Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Sabiedrībā

Atklājot peldsezonu, policija ziņo: visbiežākie slīcēji ir bērni un personas alkohola reibumā (9)

 
16.maijs 2016  18:04

Visbiežākie slīcēji ir bērni un personas alkohola reibumā, šodien atklājot peldsezonu, žurnālistiem pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvji.

Rīgas Pašvaldības policijas glābšanas dienesta darbinieki veic glābšanas paraugdemonstrējumus peldsezonas atklāšanas pasākumā Ķīpsalas peldvietā.

Rīgas Pašvaldības policijas glābšanas dienesta darbinieki veic glābšanas paraugdemonstrējumus peldsezonas atklāšanas pasākumā Ķīpsalas peldvietā.

Bērni nokļūst riskantās situācijās, jo vecāki viņus nepieskata vai arī nav padomājuši par atbilstošiem peldlīdzekļiem savām atvasēm. Savukārt iereibušajiem peldēšanu traucē alkohola daudzums organismā un spēku pārvērtēšana.

Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass pastāstīja, ka pērn pašvaldības policijas glābēji Rīgā izglābuši četrus cilvēkus, taču policijas uzdevums ir paralēli peldētāju uzraudzīšanai nodarboties ar sabiedriskās kārtības uzraudzīšanu, piemēram, vai atpūtnieki nelieto alkoholu un nesmēķē tam neparedzētās vietās.

Viņš gan vērsa uzmanību, ka disciplīna Rīgas oficiālajās peldvietās uzlabojas, jo, pilsētai attīstoties, tiek sakārtota arī vide un infrastruktūra pludmaļu tuvumā. "Vides sakārtošana veicina atpūtas kultūru," uzsvēra Lūkass.

Peldsezonā Rīgas oficiālajās peldvietās "Vecāķi", "Bābelīte", "Vakarbuļļi", "Daugavgrīva", "Rumbula", "Lucavsala" un "Ķīpsala" sabiedrisko kārtību un atpūtnieku drošību uzraudzīs Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki.

2015.gadā Rīgas pašvaldības pludmalēs Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki 24 atpūtniekiem snieguši medicīnisko palīdzību, pludmalēs atraduši 19 nomaldījušos bērnus. Rīgā pašvaldības uzraudzītajās peldvietās kopš 2003.gada nav noslīcis neviens cilvēks.

Rīgas Pašvaldības policija demonstrē spējas un ekipējumu, sākoties peldsezonai - video:


 
Rīgas Pašvaldības policijas glābšanas dienesta darbinieki gatavojas peldsezonai

LETA/Foto: Rinalds Ekmanis/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS