Mazmākoņains
Rīga
-5°
Mazmākoņains
LV RU
Pasaulē

Krievu mediji pieķerti melos. Izgudrojuši "Venēcijas parlamentu" ar rezolūciju par Krimu (50)

 
16.maijs 2016  17:30

Krievijas medijos naktī uz pirmdienu aktīvi tika izplatīts Maskavas laikrakstā "Izvestija" sākotnēji publicētais materiāls par "Venēcijas parlamenta" gatavošanos 18.maijā atzīt Krimu par Krievijas Federācijas daļu.

Krievijas mediju sensacionālajam paredzējumam nav lemts piepildīties, jo tāda Venēcijas parlamenta nav. Līdz ar to 18. maijā Krimu par Krievijas Federācijas daļu neviens neatzīs.

Krievijas mediju sensacionālajam paredzējumam nav lemts piepildīties, jo tāda Venēcijas parlamenta nav. Līdz ar to 18. maijā Krimu par Krievijas Federācijas daļu neviens neatzīs.

Tiesa gan, sensacionālajam paredzējumam nav lemts piepildīties, jo tāda Venēcijas parlamenta nav, bet vietējo varu vēsturiskajā pilsētā pārstāv mērija un municipalitāte.

Venēcijas Republika - un līdz ar to arī tās parlaments - pārtrauca eksistēt 1797.gadā.

Arī Veneto reģionā, kurā ietilpst Venēcija, tāpat kā visos 20 Itālijas reģionos, nav nedz parlamenta, nedz parlamentāriešu, bet ir apgabala padome.

Tā ir vietējās pašpārvaldes struktūra. Tajā ir 50 padomnieki.

Trīs no šiem padomniekiem tiešām pastāvīgi vizinās uz Krimu - pēc visa spriežot, uz uzņemošās puses rēķina -, bet pēc tam vietējai presei sniedz sajūsmas pilnas intervijas.

Tomēr viņu privātais viedoklis nekādi neietekmē nedz Itālijas, nedz Eiropas Savienības ārpolitiku.

Balsojums par Krimas atzīšanu Krievijas sastāvā un Krievijai noteikto sankciju atcelšanu 18.maijā notiks Veneto reģiona padomē.

Tiesa gan, šai struktūrai nav tādu pilnvaru, kas tai ļautu lemt ārpolitikas jautājumus, un tās kompetencē ietilpst vienīgi municipālie jautājumi.

Krievu karavīri Sevastopolē pozē pie pieminekļa, kas veltīts Otrajam Pasaules karam.

Krievu karavīri Sevastopolē pozē pie pieminekļa, kas veltīts Otrajam Pasaules karam.


Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.
 
Krimā cilvēki atzīmē gadadienu kopš pussala ir Krievijas sastāvā
 
Krievijas armijas grupējumi Krimā un Ukrainas pierobežā
 
Tūkstošiem cilvēku Krimā stāv milzumgarā rindā pēc Krievijas pasēm
 
Krimā ļaudis balso referendumā par vai pret pievienošanos Krievijai

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS