Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Izklaide

Priecīga vēsts! Igaunijas pirmā lēdija Ieva Ilvesa rudenī laidīs pasaulē mazuli (70)

 
19.maijs 2016  19:02

Igaunijas pirmā lēdija Ieva Ilvesa rudenī laidīs pasaulē mazuli, liecina Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".

Priecīgā vēsts par Igaunijas pirmā pāra gaidāmo ģimenes pieaugumu nāk vien dažas pēc tam, kad mūsu pirmais pāris kļuvis par vecvecākiem.

Priecīgā vēsts par Igaunijas pirmā pāra gaidāmo ģimenes pieaugumu nāk vien dažas pēc tam, kad mūsu pirmais pāris kļuvis par vecvecākiem.

"Dārgie draugi, mēs ar Ievu priecājamies dalīties jaunumos, ka rudenī mūsu ģimenē gaidāms pieaugums. Kritiskie mēneši ir pagājuši, un mēs priecājamies apstiprināt jaunumus plašākai publikai," raksta Ilvess.

Igaunijas prezidents norāda, ka bērna piedzimšana plānota pēc viņa amata termiņa beigām, tādēļ tā būs privāta ģimenes lieta.

Jau vēstīts, ka 2.janvārī ceremonijā Hallistes baznīcā, Igaunijas Vīlandes apriņķī, tika noslēgta Ilvesa un Latvijas ierēdnes Kupces laulība. Pēc kāzām Kupce pieņēma vīra uzvārdu.

Ilvess, kurš pagājušā gada pavasarī šķīra laulību ar savu otro sievu Evelīnu Ilvesu, ar Kupci saderinājās novembra vidū.

38 gadus vecā Ilvesa ir Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītāja. Viņa ir strādājusi dažādās institūcijās ārlietu un drošības politikas jomā Latvijā un NATO, pievēršoties drošības, demokrātijas un cilvēktiesību jautājumiem. 2012.gadā viņa absolvēja profesionālās pilnveides programmu Džonsa Hopkinsa universitātē Vašingtonā un pēc atgriešanās Latvijā bija Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra padomniece. Viņa arī koordinēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra ("StratCom") izveidi Rīgā.

1952.gadā dzimušais Ilvess un 1968.gadā dzimusī Evelīna Inta-Lambota, kas pēc laulībām pieņēma uzvārdu Ilvesa, apprecējās 2004.gadā - gadu pēc savas meitas nākšanas pasaulē. Abiem tā bija otrā laulība. Ilvesam no pirmās laulības ar amerikāņu psiholoģi Meriju Buloku ir 1987.gadā dzimis dēls Lūkass Kristjans un meita Jūlija, kas dzimusi 1992.gadā.

Ilvesa amata termiņš beigsies oktobrī.
 

Ilvesu pāris vizītē Narvā
Ieva Ilvesa sociālajos tīklos
Igaunijas prezidents Tomass Ilvess mij gredzenus ar latvieti Ievu Kupci
Tomass Hendriks Ilvess ar līgavu Ievu Kupci


BNS/Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS