Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Kultūra

Kannās triumfē filma par pusmūža vīru, kurš cīnās ar necilvēcisko veselības aprūpes sistēmu (28)

 
22.maijs 2016  22:23

Kannu kinofestivāla galveno balvu - "Zelta palmas zaru" - svētdienas vakarā saņēmusi britu režisora Kena Louča filma "I, Daniel Blake" ("Es, Daniels Bleiks").

"Zelta palmas zaru" Kannu kinofestivālā saņem Kens Loučs un filma par Danielu. Tā jāredz!

"Zelta palmas zaru" Kannu kinofestivālā saņem Kens Loučs un filma par Danielu. Tā jāredz!

Filma ir aizkustinošs stāsts par pusmūža galdnieku, kurš pēc pieredzētā infarkta mēģina tikt galā ar Lielbritānijas veselības aprūpes sistēmas birokrātiju. Loučs, kam nākamajā mēnesī apritēs astoņdesmit gadi, šo augsto godalgu jau saņēmis tieši pirms desmit gadiem par savu filmu "The Wind That Shakes The Barley" ("Vējš, kas šūpo miežus"), kurā stāstīts par Īrijas cīņu par neatkarību no Lielbritānijas.

"Mums jādod cerības vēsts - mums jāpasaka, ka pasaule var būt arī citāda, " saņemot balvu, sacījis režisors, vienlaikus brīdinot, ka neoliberālisma idejas pasauli šobrīd novedušas līdz bīstamai robežai. Festivāla lielā balva piešķirta "režijas brīnumbērnam" no Kanādas, 27 gadus vecajam Ksavjē Dolanam, par ģimenes drāmu "It's Only the End of the World" ("Tas ir tikai pasaules gals”).

Žūrijas balvu saņēmusi britu režisore Andrea Arnolda par lenti "American Honey". Balvu par labāko režiju dala rumānis Kristians Mundžiu par filmu "Graduation" un francūzis Olivjē Asajass par filmu "Personal Shopper". Par labāko aktrisi atzīta Žaklīna Hosē no Filipīnām Briljantes Mendosas filmā "Ma Rosa". Labākā aktiera tituls piešķirts irānim Šahabam Hoseini par veikumu Asgara Farhadi lentē "The Salesman".

Uzvarētājfilmas treileris:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS