Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Tava izglītība

Cīnoties par pedagogu algām, direktori meklēs taisnību pie Kučinska (18)

 
23.maijs 2016  21:42

Pierīgas pašvaldību skolu direktori plāno nosūtīt vēstuli vairākām valsts iestādēm un amatpersonām, tostarp premjeram Mārim Kučinskim (ZZS) un izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (V), norādot, ka skolēnu-pedagogu koeficientam šajā reģionā ir jābūt 13:1, nevis 14:1, pastāstīja Pierīgas Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes priekšnieks Oļģerts Lejnieks.

Pierīgas skolās esot pārāk daudz bērnu uz vienu skolotāju.

Pierīgas skolās esot pārāk daudz bērnu uz vienu skolotāju.

Viņš norādīja, ka šodien tikās skolu direktori no tām pašvaldībām, kurām radīsies zaudējumi, ja koeficients tiks noteikts 14:1. Pārsvarā tās ir Pierīgas pašvaldības.

Bez jau minētās vēstules direktori apņēmušies Šadurskim nosūtīt arī finanšu aprēķinus par to, cik lieli līdzekļi nepieciešami, lai šādu koeficientu nodrošinātu. Lejnieks gan konkrētus aprēķinus neatklāja.

Viņš pastāstīja, ka gadījumā, ja valsts labvēlīgi nereaģēs uz šādām prasībām, Pierīgas skolu direktori, sadarbojoties ar arodbiedrību, ir gatavi izskatīt lokāla streika iespējamību. Pagaidām gan tiek izmantoti visi iespējamie kompromisa risinājumi, piebilda organizācijas vadītājs.

Tāpat vēstuli plānots nosūtīt Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un Saeimā pārstāvētajām frakcijām.

Kā ziņots, IZM iecerētā pedagogu algu reforma, kurai spēkā būtu jāstājas jau 1.septembrī, paredz palielināt skolēnu skaitu uz vienu skolotāju. IZM ir aprēķinājusi, ka, īstenojot atalgojuma reformu, zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, no 420 eiro kāpjot līdz 680 eiro.

LETA/ Foto: Shutterstock, Ieva Čīka/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS