Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
112

KNAB ilgstošā korupcijā pošas apsūdzēt septiņus vēža ārstus "Gaiļezerā" (52)

 
25.maijs 2016  14:34

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis sākt kriminālvajāšanu pret septiņiem Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas medicīnas darbiniekiem par prettiesiku labumu ņemšanu no pacientiem.

KNAB par ilgstošu korupciju rosina apsūdzēt septiņus stacionāra "Gaiļezers" un onkoloģijas centra mediķus.

KNAB par ilgstošu korupciju rosina apsūdzēt septiņus stacionāra "Gaiļezers" un onkoloģijas centra mediķus.

Lieta tika sākta 2015.gadā. Kriminālvajāšanu rosināts sākt pret VSIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca" Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra "Latvijas onkoloģijas centrs" un Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra "Gaiļezers" diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu.

KNAB pierādījumi liecina, ka laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību, līdz ar to tika aizskartas pacientu tiesības savlaicīgi saņemt valsts finansētus veselības aprūpes pakalpojumus.

Birojā skaidroja, ka pacienti medicīnas darbiniekiem devuši naudu, kas atbildusi oficiālajā cenrādī noteiktajam maksājumam par konkrētiem izmeklējumiem. Lai arī procesa virzītājs tagad ir prokuratūra, KNAB sadarbībā ar prokuratūru un slimnīcu vēl apkopo zaudējumus, kas radīti iespējamo noziegumu rezultātā.

KNAB izmeklētājs rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām par kopumā veiktām 22 noziedzīga nodarījuma epizodēm. Apsūdzību lūgts uzrādīt gan par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu, gan organizēšanu un atbalstīšanu. Tāpat vienu personu lūgts apsūdzēt par nolaidību.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA
 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS