Apmācies
Rīga
-2°
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Atbrīvotā pilote Savčenko aicina Krievijas ļaudis: "Nebaidieties! Ir jābeidz stāvēt uz ceļiem!" (61)

 
25.maijs 2016  18:57

No Krievijas gūsta atbrīvotā ukraiņu lidotāja Nadija Savčenko trešdien mudināja Krievijas iedzīvotājus piecelties no stāvēšanas uz ceļiem, bet ukraiņus - nepieļaut, ka Krievija ienāk viņu zemē.

Šodien Nadija Savčenko pēc ieslodzījumā Krievijā pavadītajiem teju diviem gadiem atgriezās Ukrainā.

Šodien Nadija Savčenko pēc ieslodzījumā Krievijā pavadītajiem teju diviem gadiem atgriezās Ukrainā.

"Es, pirmkārt, laikam, gribu nodot sveicienu Krievijas iedzīvotājiem un pateikt, ka nevajag baidīties! Ir jāceļas no stāvēšanas uz ceļiem! Es saprotu, ka tā (t.i., Krievija) nav valsts, kurā piecelties no ceļiem ir viegli, bet, ja viņi grib dzīvot saskaņā tāpat kā mēs, tad viņiem ir jāpieceļas no ceļiem, bet mēs nedrīkstam ļaut viņiem nāk šeit, nedrīkstam ļaut viņiem atnākt tālāk, kā viņi to domā, ka viņi var," runājot Prezidenta administrācijā, sacīja Savčenko.

Savčenko pēc ieslodzījumā Krievijā pavadītajiem teju diviem gadiem trešdien atgriezās Ukrainā. Ukraiņu pilote un Augstākās radas deputāte ar Ukrainas prezidenta lidmašīnu tika nogādāta Kijevā.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs paziņojis, ka Putins parakstījis rīkojumu par Savčenko apžēlošanu.

Tikmēr Krievijas mediji ziņo, ka Maskavā nolaidusies lidmašīna ar Ukrainā notiesātajām Krievijas militārpersonām Aleksandru Aleksandrovu un Jevgeņiju Jerofejevu, kuri apžēloti un apmainīti pret Savčenko.

Ukrainā Savčenko kļuvusi par simbolu cīņai pret Krievijas agresiju Donbasā un aizmuguriski ievēlēta parlamentā.

Savčenko atbrīvošana un apmaiņa pret Ukrainā sagūstītajiem Krievijas karavīriem ir "Normandijas formāta" valstu līderu 23.maija telefonsarunā panāktās vienošanās rezultāts, trešdien pavēstīja Elizejas pils.

LETA/ Foto: EPA/LETA
 


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS