Apmācies, neliels sniegs
Rīga
-1°
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Vidusjūrā uztverts nokritušās "EgyptAir" lidmašīnas radiobākas signāls (1)

 
26.maijs 2016  10:22

Vidusjūrā uztverts signāls no avarējušās "EgyptAir" pasažieru lidmašīnas radiobākas, kas varētu palīdzēt atrasta jaunas lidmašīnas atlūzas un melnās kastes, vēsta laikraksts "Al Ahram", atsaucoties uz Ēģiptes izmeklēšanas komisija vadītāju Aimanu al Mukadamu.

Pati lidmašīna joprojām tiek meklēta.

Pati lidmašīna joprojām tiek meklēta.

Avārijas radiobāka, lidmašīnai saskaroties ar zemi vai ūdeni, sāk satelītam pārraidīt katastrofas vietas koordinātes. Pēc al Mukadama teiktā, "vadoties pēc radiobākas signāla, noteikts tās atrašanās vietas rajons piecu kilometru rādiusā". Avarējusī lidmašīna "Airbus 320" aprīkota ar trim tādām ierīcēm, no kurām viena uzstādīta astes daļā un tieši tā šobrīd tiek meklēta, norādīja al Mukadams.

Viņš atgādināja, ka melnās kastes joprojām nav atrastas. "To meklēšana prasa nopietnu tehnisko aprīkojumu, jo, visticamāk, tās atrodas vairāk nekā 3000 metru dziļumā," skaidroja al MUkadams.

"EgyptAir" pasažieru lidmašīna "Airbus A320" ar 66 cilvēkiem izlidoja no Parīzes uz Kairu naktī uz 19.maiju un vēlāk, jau atrodoties virs Vidusjūras Ēģiptes gaisa telpā, pazuda no radaru ekrāniem. Līdz šim atrastas dažas lidmašīnas atlūzas 290 kilometrus uz ziemeļiem no Aleksandrijas.

Ēģiptes civilās aviācijas ministrs Šerifs Fatijs paziņojis, ka "teroristu uzbrukums" ir ticamāks cēlonis nekā tehniskas kļūmes rašanās.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS