Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Esi vesels

Smēķējošām sievietēm pretapaugļošanās tabletes ir pārāk bīstamas (23)

 
29.maijs 2016  05:02

Sievietēm, kuras lieto hormonālās kontracepcijas tabletes un vienlaikus smēķē vai cieš no paaugstināta asinsspiediena vai migrēnas, ir izteikti augsts risks piedzīvot dzīvību apdraudošu insultu, tāpēc viņām vajadzētu lietot citu pretapaugļošanās metodi.

Ja esi smēķētāja, labāk izvēlies citu kontracepciju, nevis tabletes.

Ja esi smēķētāja, labāk izvēlies citu kontracepciju, nevis tabletes.

Kontraceptīvās tabletes dubulto išēmiskā insulta risku, ko izraisa smadzeņu asinsvadu nosprostošanās. Šādi draudi ir arī sievietēm, kuras nesmēķē, bet cieš no migrēnas vai paaugstināta asinsspiediena, tomēr tie nav tik lieli. Uz katrām 100 000 sievietēm, kas lieto pretapaugļošanās tabletes, 8,5 var piedzīvot insultu (starp tām, kuras nelieto tabletes, šī attiecība ir 4,4).

Pētnieki no Lojolas universitātes Medicīnas centra norāda, ka uz katriem 24 000 sieviešu, kuras izmanto hormonālās kontracepcijas tabletes, papildus parādās viens insulta gadījums.

Sievietēm, kuras izmanto HAT (hormonaizvietojošo terapiju), insulta risks ir 40%, neatkarīgi no tā, vai tiek lietots tikai estrogēns vai tā kombinācija ar progesteronu. Turklāt, jo lielāka ir deva, jo augstāks risks.

Žurnāls "Ko Ārsti Tev Nestāsta" / Foto: Shutterstock 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS