Apmācies, stiprs lietus, lietusgāze
Rīga
-1°
Apmācies, stiprs lietus, lietusgāze
LV RU
112

Dzīvokļu namā Patversmes ielā Rīgā nobrūk balkons; cietuši 2 vīrieši (19)

 
28.maijs 2016  23:11

Šodien daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Patversmes ielā 22 k-2, Rīgā, nobrucis otrā stāva dzīvokļa balkons, kā rezultātā cietuši divi cilvēki, kas nogādāti slimnīcā, informēja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pārstāve Santa Vaļuma.

Jāpiebilst, ka sniegtā informācija pagaidām ir tikai no uzņēmuma puses; dzīvokļa īpašnieku redzējums par situāciju pagaidām nav zināms.

Jāpiebilst, ka sniegtā informācija pagaidām ir tikai no uzņēmuma puses; dzīvokļa īpašnieku redzējums par situāciju pagaidām nav zināms.

Apsekojot notikuma vietu, RNP speciālisti konstatēja nelikumīgas būvniecības pazīmes uz dzīvokļa balkona - balkona horizontālo plātni klāja vairāk nekā piecu centimetru bieza asfaltbetona kārta, kas negatīvi ietekmēja balkona konstrukciju nestspēju un, iespējams, radītās slodzes dēļ balkona konstrukcijas nobrukušas.

RNP darbinieki veica balkona durvju norobežošanu un teritorijas sakopšanu. Mājas piesaistītās teritorijas posmi ir norobežoti ar signāllentēm.

Nākamnedēļ tiks sasaukta dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulce, lai informētu par avārijas situāciju un lai kopīpašnieki varētu izvērtēt un lemt par tālākajām darbībām, kas saistītas ar ēkas turpmāko ekspluatāciju un tehnisko stāvokli.

RNP informē, ka 2015.gadā dzīvojamā mājā tika veikta dzīvokļu īpašnieku aptauja par ēkas tehniskās apsekošanas atzinuma sagatavošanu un pilnvarojuma došanu pārvaldniekam, bet vairākums balsojuši pret to.

Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas tāmes nepieciešamo remontdarbu kopsavilkumā 2016.gadam mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai jau bija piedāvāts lemt par ēkas balkonu remontu un veidot šiem nepieciešamajiem remonta darbiem uzkrājumu. Tomēr dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par remonta darbu veikšanu RNP nav saņemts, piebilst Vaļuma.

Cietušie ir divi pieauguši vīrieši. Negadījuma brīdī abi atradušies uz balkona. Viens vīrietis sūdzējies mediķiem par galvas sāpēm, bet otram sāpējušas ribas. Nopietni miesas bojājumi nav gūti.

Informāciju par notikušo RNP saņēmis ap plkst.20.

Vaļuma norādīja, ka visiem ēkas iedzīvotājiem atļauts tajā palikt.LETA/Foto: Google Maps


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS